„Žilvičio“ koncertinės kelionės po Europą

729

2017 metais ansamblis „Žilvitis“ mini savo gyvavimo 60-etį bei 20 metų, kaip tapo VDU dalimi. Jubiliejinius metus VDU lietuviško meno ansamblis „Žilvitis“ pasitinka aktyvia koncertine veikla ir įspūdingomis kelionėmis į Gruziją ir Belgiją.

Vasario 16-ąją ansamblio vadovas Edgaras Šnipaitis su keletu buvusių ir esamų ansamblio narių LR ambasados Gruzijoje kvietimu lankėsi Tbilisyje, kur miesto rotušėje vykusiame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo minėjime vedė lietuviškų šokių vakaronę. Šioje šventėje gausų būrį ambasados svečių, tarp kurių buvo ir Gruzijos parlamento pirmininkas, kitų šalių ambasadoriai, buvę ir esami žilvitiečiai mokė lietuviškų šokių. Linksma vakaronė buvo parodyta per Gruzijos ir Lietuvos televizijas.

gruzija2

Ansambliečiams linksmai atšventus Užgavėnes Biršono sanatorijoje „Eglė“, laukė kita svarbi ir įdomi kelionė į Belgiją.

egle

Kovo 4-9 d. žilvitiečiai dalyvavo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo renginiuose Belgijoje. Briuselyje ansamblio „Žilvitis“ nariai pravedė lietuviškos kultūros užsiėmimus Europos parlamento mokyklos lietuviukų klasių moksleiviams ir mokytojams. Lietuvių moksleiviams buvo pravesta lietuviškų šokių, muzikos ir žaidimų. Tačiau pagrindinis renginys laukė LR ambasadoje Briuselyje, kur kovo 11-osios minėjimo renginyje Ambasadoje pristatyta jungtinio Kauno studentų šokėjų programa, kurioje dalyvavo ir „Žilvičio“ nariai. Šį renginį stebėjo ir aktyviai dalyvavo lietuviškų šokių vakaronėje LR užsienio reikalų ministras L. Linkevičius, Europos parlamento bei LR Seimo nariai.

belgija.kankles.

Pačią kovo 11-ąją ansamblis „Žilvitis“ sutiko namuose, VDU Didžiojoje salėje vykusiame pagrindiniame Kauno aukštųjų mokyklų festivalyje „Ei, studente, sukis vėju“.

kaziuk.

Šį pavasarį ansamblis „Žilvitis“ pakviestas dalyvauti festivaliuose Punske (Lenkija) ir Jūrmaloje (Latvija). Vasarą ansamblis vyks į vieną didžiausių tarptautinių festivalių Balstogėje (Lenkija).

Kviečiame visus lietuviškos kultūros mylėtojus – šokėjus, dainininkus, muzikantus prisijungti prie VDU ansamblio „Žilvitis“ veiklos!

Meno vadovas Edgaras Šnipaitis

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.