Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenė – neabejinga aplinkai

Vytauto Didžiojo universitetas subūrė savo bendruomenę skatindamas rūpintis aplinka – studentai ir dėstytojai dalyvavo talkose, į specialius „žaliuosius punktus“ nešė panaudotus galvaninius elementus bei mobiliuosius telefonus.

Balandžio 16 d. VDU Kauno botanikos sodas, vykdydamas projektą „Žaliasis Aleksotas“, kvietė nelikti abejingais ir prisijungti prie aplinkos gražinimo akcijos – dalyvauti kasmetinėje pavasarinėje talkoje Marvos upės slėnyje. Talkos metu informacinį pranešimą apie aplinkos taršą pristatė ir vandens taršos matavimo būdus praktiškai demonstravo doc. dr. Dovilė Laurinavičienė (VDU Gamtos mokslų fakultetas).

VDU „Baltijos“ bendrabučio gyventojai taip pat surengė švarinimosi akciją – jie nusprendė tvarkytis savo bendrabučio aplinką. „Talkoje dalyvavo 11 žmonių – visi surinkome apie 20 maišų šiukšlių. Daugiausiai popierėlių, nuorūkų, butelių radome vidiniame kieme, o prie gatvės jų buvo nedaug – matyt, čia šiukšles atpūtė vėjas. Kai šiukšlių vėl atsiras, rengsime talką ir vėl gyvensime gražiai“, – teigė „Baltijos" bendrabučio Tarybos pirmininkas Martynas Jockus.

Balandžio 18–19d.
Vytauto Didžiojo universitetas vykdė projekto  „VDU. Mąstyk žaliai“ akciją. Jos metu įvairiose VDU rūmų erdvėse buvo įkurti punktai, kuriuose VDU savanoriai bei VDU AJMD „Modusas“ nariai rinko senus, nereikalingus telefonus, įkroviklius ir panaudotus galvaninius elementus, buvo atneštas ir senas televizorius „Šilelis“. Kiekvienam studentui ar dėstytojui už atneštus daiktus buvo dovanojami „Mąstyk žaliai“ lipdukai, o daugiausiai atnešusieji gavo puodelius, marškinėlius. Planuojama, kad artimiausiu metu universiteto erdvėse bus įkurti nuolat veikiantys „Žalieji punktai“ bei bus renkama makulatūra.

Luko Motiejūno (lukas.motiejunas@fc.vdu.lt) vaizdo įrašai.

„VDU. Mąstyk žaliai!“ – tai projektas, siekiantis suburti žmones ir skatinti juos rūpintis mūsų aplinka. Darbais, idėjomis ir pastangomis stengiamasi saugoti, mylėti ir gerbti gamtą. Tik kartu mes galime daug ką pakeisti!

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) ir bendrabučio „Baltija“ gyventojų fotoreportažą bei Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) videoreportažą.