Vyksta VDU doktorantų vasaros mokykla

Liepos 1–5 dienomis Vytauto Didžiojo universitete vyksta doktorantų vasaros mokykla „Mokslinio teksto rašymas: būdai, formos ir iššūkiai“. Čia doktorantai mokosi rašyti skirtingų tipų mokslinius-akademinius tekstus – straipsnius, ataskaitas, kritinius komentarus ir kt.

Kodėl tyrėjui, doktorantui, kaip būsimam mokslininkui, būtini mokslinio-akademinio rašymo įgūdžiai?

Mokslinio-akademinio rašymo įgūdžiai padeda tyrėjui iškomunikuoti raštu savo mintis, remiantis mokslo įrodymais ir pagrįstai interpretuojant gautus rezultatus sąsajoje su teoriniais konstruktais bei asmeninėmis įžvalgomis. Bet mokslinis-akademinis rašymas nėra viešoji publicistika. Tad šiame kontekste iškyla klausimai:

• Kokios ribos yra tarp „mokslinio” ir „nemokslinio” teksto? Kaip atpažinti šias ribas? Kodėl jos nepastebimos „paprastai” ir to reikia mokytis?
  • Kas yra geras mokslinis-akademinis tekstas? Kaip jį parengti?
  • Kaip kalbėti apie sudėtingus mokslinius reiškinius, remiantis mokslo metodologijos principais, bet suprantamai ne tik akademiniam skaitytojui?
  • Kaip formuoti asmeninį akademinio rašymo stilių nenuneigiant mokslo tyrimų metodologijos?
  • Kokie esminiai reikalavimai keliami teoriniam straipsniui ir kaip juos išpildyti rengiant tekstą?
  • Kokie skirtumai tarp kiekybinio ir kokybinio empirinio tyrimo rezultatais grįstų mokslinių-akademinių tekstų ir kaip nepražiūrėti privalomųjų parametrų, bet jais neužgožti esminės minties?

Šie ir kiti klausimai bus diskutuojami bei sprendžiami teoriškai ir praktiškai.

Užsiėmimai vyks penkias dienas, per kurias klausysimės, girdėsime vieni kitus, mokysimės kartu, bendrausime temomis, kurios įprastai mūsų asmeninėse aplinkose nediskutuojamos – kalbėsimės apie mokslą per mums aktualias tyrimų temas.

Kokia seminaro nauda?

• Gaunate 2 ECTS pažymą, liudijančią Jūsų atkaklumą mokantis mokslo tyrimų metodologijos, t.y. įrodančią, kad sistemingai mokotės, siekiate tikslo – tapti geresniu mokslininku.
  • Įgyjate žinias ir įgūdžius, leidžiančius Jums parašyti kokybiškas disertacijas bei daryti proveržius mokslo lyderystėje.
  • Formuojatės mokslinių interesų tinklus, kurie suteikia Jums pastiprinimą tirti tai, kas Jums įdomu ir būti aistringais savo mokslo krypties ir temos atstovais.
  • Sužinote tai, ko formaliųjų užsiėmimų doktorantūroje metu nepavyksta sužinoti giluminiai, nes yra ribotas laikas ir yra begalės „kitų“ reikalų.
  • Įsivertinate reflektyviai savo turimas stiprybes ir ribotumus mokslo tyrimų metodologijoje ir aiškiai nusimatote savo atkaklaus sistemingo ir tikslingo mokymosi kryptis.
  • Įvykdžiusiems papildomas užduotis bus galimybė įgyti daugiau kreditų (be papildomo mokesčio, sąlygos bus aptartos vasaros mokyklos metu).

Doktorantų mokyklos užsiėmimai vyks šiuo adresu: V. Putvinskio g. 23, Kaune esančiame daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (103 aud).

Doktorantų mokyklos seminarai vyks šiuo adresu: V. Putvinskio g. 23, Kaune, esančiame daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (101, 102 aud.).

Ką turėti su savimi?

Nešiojamą kompiuterį ar kitą IT priemonę, kuri leis nevaržomai dirbti interneto erdvėje su informacija, aktualia seminarų vyksmui.

Kvietimą į vasaros mokyklą galite parsisiųsti čia: https://goo.gl/nvFtR6