Vyksta priėmimas į VDU ir Eurolygos studijų programą

1418

Iki rugpjūčio 28 d. vyksta priėmimas 2017-2018 mokslo metams į Eurolygos („Euroleague Basketball“) ir VDU vykdomą bendrą magistrantūros studijų programą, Sporto verslo vadybą (angl. Sports Business MBA by EB Institute). Tai vienintelė Europoje tarptautinė studijų programa, vykdoma kartu su Eurolyga – organizacija iš visų žemyno universitetų pasirinko aukštąją mokyklą Lietuvoje, Vytauto Didžiojo universitetą.

Norintys studijuoti bus prašomi pateikti savo bakalauro diplomą ir jo priedus, paso kopiją, neseniai darytą portretinę nuotrauką, motyvacinį laišką (1200-3000 ženklų) ir gyvenimo aprašymą. Priėmimo formą galima užpildyti internete.

Naujoji programa remiasi Eurolygos instituto (EBI, angl. EB Institute) 10 metų patirtimi rengiant Sporto vadybos ir rinkodaros magistro programą kartu su Ca‘ Foscari universitetu Venecijoje (Italija), kurioje studijavo 220 studentų iš 38 valstybių. Sporto verslo vadybos programą Eurolyga ir VDU sukūrė siekdami suteikti daugiau galimybių dabartiniams ar būsimiems sporto verslo profesionalams mokytis tiesiogiai iš sporto industrijos ekspertų ir akademinių ekspertų.

Eurolygos ir VDU rengiamos studijos bus skirtos šiuolaikiniams sporto verslo metodams ir truks 15 mėnesių. Naująją magistrantūros programą sudarys šeši moduliai per tris akademinius semestrus: „Sports Business Approach“ („Sporto verslo metodai“), „Sports Marketing“ („Sporto rinkodara“), „Sports Communication“ („Sporto komunikacija“), „Sports Management“ („Sporto vadyba“), „Sports Economics and Finance“ („Sporto ekonomika ir finansai“) ir „Sports Law and Governance“ („Sporto teisė ir valdymas“). Studijų metu studentai galės atlikti praktiką bei grupinį darbą.

Studijas užbaigs baigiamasis magistro darbas. Studentams bus suteiktos visos priemonės, reikalingos norintiems tapti profesionalais plataus spektro sporto įmonėse, organizacijose, tarp jų klubuose, lygose, tarptautinėse ir nacionalinėse federacijose, sporto rinkodaros agentūrose, žiniasklaidos priemonėse, technologijų kompanijose ir kt.

Studentai įgis sisteminį supratimą ir profesines žinias visose pagrindinėse šiuolaikinio sporto verslo ir vadybos srityse: rinkodaroje, finansuose, žiniasklaidoje ir komunikacijoje, teisėje, strategijoje ir ekonomikoje. Absolventams bus suteikta 90 Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo sistemos (ECTS) kreditų. Programoje bus taikomas mišrus mokymas (angl. blended learning) ir naujausios el. mokymo priemonės, numatyti 4 savaičių trukmės užsiėmimai Eurolygos būstinėje Barselonoje (Ispanijoje), studijos Vytauto Didžiojo universitete Kaune bei galimybė dalyvauti vieno didžiausių pasaulio sporto renginių – Eurolygos finalinio ketverto – užkulisiuose Belgrade (Serbijoje). Savo baigiamuosius magistro darbus studentai gins Vytauto Didžiojo universitete.

Pirmieji Sporto verslo vadybos studentai studijas pradės 2017-ųjų rugsėjį ir baigs po metų, 2018 m. lapkritį. Pirmoji užsiėmimų sesija vyks 2017 m. rugsėjį „Euroleague Basketball“ būstinėje Barselonoje, Ispanijoje. Studentai penkių dienų vizito metu klausysis Eurolygos vadovų paskaitų, dalyvaus apskrito stalo diskusijoje su Eurolygos prezidentu Jordi Bertomeu,  susipažins su mokymo įrankiais el. mokymosi platformoje, dalyvaus komandos subūrimo užsiėmimuose (angl. teambuilding).

Antroji užsiėmimų sesija numatoma 2018 m. sausį Vytauto Didžiojo universitete Kaune. Šįkart penkios dienos bus skirtos akademiniams studijų elementams bei vizitui Kauno „Žalgirio“ klube bei Žalgirio arenoje, semiantis patirties iš klubo ir arenos vadovybių.

2018 m. gegužę bus surengta trečioji užsiėmimų sesija Kombanko arenoje Belgrade, Serbijoje. Keturias dienas truksiančių užsiėmimų metu, studentai dalyvaus  Eurolygos finalinio ketverto užkulisiuose ir susitikimuose su sporto ekspertais, atstovaujančiais aukščiausio lygio sporto pramonės kompanijoms. Praeityje su EBI magistrantais savo kompetencijomis dalinosi „Adidas“, „Spalding“, ESPN, IMG, NBA, „New Era“, „Nike“, „Special Olympics“, „Turkish Airlines“, „Twitter“, AEG ir kitų organizacijų bei įmonių vadovai.

Ketvirtoji užsiėmimų sesija vyks 2018 m. lapkritį Vytauto Didžiojo universitete. Tris dienas vyks studentų baigiamųjų darbų gynimai, o po jų – diplomų įteikimo ceremonija.

Sporto verslo vadybos programa tęsia Eurolygos švietimo iniciatyvas, kurios buvo vykdomos nuo pat jos įkūrimo 2000 m. Organizacija teikia prioritetą profesionalų, dirbančių sporto klubuose ir vietinėse lygose, rengimui bei tobulinimui: organizuoja kursus, kūrybines dirbtuves, seminarus, darbo grupes, konferencijas. Tiek Eurolygos, tiek akademinių institucijų iniciatyvos skirtos tam pačiam tikslui: rengti naujus profesionalus ir gerinti sporto pramonėje jau dirbančiųjų perspektyvas. EBI studijų magistrai šiandien dirba įvairiose organizacijose ir įmonėse: klubuose, vietinėse lygose, Eurolygoje, FIBA, nacionalinėse federacijose, „Adidas“, „Nike“, „Microsoft“, SAP, „Vodafone“, žiniasklaidoje ir rinkodaros agentūrose.

„Naujoji partnerystė yra didelis žingsnis į priekį projekte, kurį pradėjome prieš 10 metų ir dabar kartu su VDU tęsiame aukštesniame lygyje. Tai vienas iš būdų, kaip Eurolyga padeda ir pakartotinai investuoja į krepšinio bendruomenę. Norėčiau padėkoti VDU rektoriui prof. Juozui Augučiui ir visiems jo kolegoms VDU už norą bendradarbiauti su Eurolyga, taip pat Kauno „Žalgiriui“ už jo paramą ir indėlį į šį projektą bei Kauno miestui, kuriame krepšiniui visuomet teikiama didžiausia svarba“, – sakė Eurolygos prezidentas ir generalinis direktorius Jordi Bertomeu.

Sporto verslo vadybos studijas rengs VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas, kuriam šiemet suteiktas prestižinis „Eduniversal“ apdovanojimas ir trijų Palmės lapelių reitingas, skirtas puikioms verslo mokymo įstaigoms, kurių veikla turi didelę įtaką tarptautinėje verslo aplinkoje. Studentai įgis sisteminį supratimą ir profesinių žinių visose pagrindinėse sporto verslo ir vadybos srityse: marketinge, finansuose, viešuosiuose ryšiuose ir komunikacijoje, teisėje, strategijoje ir ekonomikoje.

„VDU visuomet buvo globaliai orientuotas universitetas, tad mums labai malonu, kad tai pastebėjo ir įvertino „Euroleague Basketball“, aukščiausio lygio Europos krepšinio turnyro organizacija. Pastaruosius dvejus metus VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas patenka tarp 700 geriausių pasaulio verslo mokyklų, o VDU yra vienas iš lyderiaujančių universitetų Baltijos šalyse tarptautiškumo srityje“, – teigė VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

Daugiau informacijos (anglų k.)

Studijų programos pristatymas

Priėmimas į Sporto verslo vadybą (Sports Business MBA by EB Institute)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.