Vyksta derybos dėl Azijos studijų tarptautiškėjimo VDU

985

Sausio 15–20 ir 15–26 dienomis dvi VDU delegacijos lankėsi prestižiniuose universitetuose bei mokslo institucijose Jungtinėje Karalystėje, Japonijoje ir Pietų Korėjoje. Vizitų metu buvo deramasi dėl Azijos studijų tarptautiškumo didinimo VDU. Buvo aplankyti šie universitetai ir institucijos: Lydso, Šefildo ir SOAS (Londono) universitetai Jungtinėje Karalystėje, Hanguk užsienio kalbų ir Kangvono nacionalinis universitetai bei Korėjos studijų akademija Pietų Korėjoje, Meidži ir Osakos nacionalinis universitetai Japonijoje.

Susitikimų metu buvo ne tik aptartos galimybės kurti bendrą Rytų Azijos regiono jungtinių studijų programą, bet ir diskutuota dėl studentų ir dėstytojų mainų ir bendradarbiavimo mokslinių tyrimų srityse. Buvo pasiekta konkrečių rezultatų: delegacijos nariai parsivežė pasiūlymus pasirašyti bendradarbiavimo sutartis, buvo susitarta, kad jau vykdomose Rytų Azijos programose VDU dėstys dar daugiau dėstytojų iš užsienio universitetų.

„Diskusijos buvo labai vaisingos, – teigė viena delegacijų dalyvių, VDU Humanitarinių mokslų fakulteto dekanė prof. Ineta Dabašinskienė, – Susitikimų rezultatai neabejotinai padės stiprinti jau vykdomą magistrantūros Rytų Azijos regiono programą, bet taip pat yra labai reikšmingi ir šių metų rudenį pradėsiančiai veikti naujai bakalauro studijų programai „Rytų Azijos regiono kultūros ir kalbos”. Mums pavyko sunkiai pasiekiama – pasirašyti sutartis su Azijos oksfordais ir kembridžais. Atsiveriančios galimybės – labai plačios, ypač studentų mainų programose”.

Šiuo metu VDU yra pasirašęs 14 bendradarbiavimo sutarčių su universitetais Rytų Azijoje ir šiuo aspektu pirmauja Pabaltijyje. Kasmet studijoms Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Taivane išvažiuoja apie 10 motyvuotų VDU studentų, ir skaičiai sparčiai auga.

Šios dėstytojų stažuotės vyko finansuojant Europos Sąjungos projektą „Galimybių studija Azijos studijų tarptautiškumo plėtrai VDU”. Pagrindinis projekto tikslas – ištirti jungtinių Rytų Azijos regiono studijų programos galimybes ir pasirašyti su tuo susijusius memorandumus su galimais partneriniais universitetais. Paruošta galimybių studija padės ne tik išsiaiškinti JSP rengimo galimybes ir poreikį, bet ir bus visapusiškai naudinga dėl naujai užmegztų ryšių, aptartų kitokio bendradarbiavimo (akademiniai mainai, jungtiniai tyrimai bei projektai) galimybių. Dėstytojai stažuočių metu užmegztus kontaktus galės palaikyti bei plėtoti, taip pat inicijuoti tolimesnį bendradarbiavimą įvairiose mokslinėse srityse.

Aplankytų universitetų analizė padėjo plačiau susipažinti su skirtingomis studijų sistemomis, inovatyviais dėstymo metodais. Tikimasi, kad tai leis perimti gerosios praktikos pavyzdžius ir adaptuoti juos Lietuvoje, siekiant pagerinti studijų kokybę, praplėsti kalbų mokymo galimybes ir užtikrinti ilgalaikį tarptautinį bendradarbiavimą tarp universitetų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.