Vyks vengrų liaudies šokių grupės „Nyírség“ pasirodymas

1533 1

Vengrijos ambasada kviečia į vengrų liaudies šokių grupės „Nyírség“ pasirodymą, kuris vyks spalio 18 d. 19 val. Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje salėje – Kaune (S. Daukanto g. 2. Kaunas).

Renginys nemokamas ir atviras visuomenei.

Liaudies šokių grupė Nyírség

Kai kalbama apie Sabolčo-Sarmaro-Berego (Szabolcs-Szatmár-Bereg) krašto šokių kultūrą, daugelis pirmiausia pagalvoja apie Nyírség liaudies šokių ansamblį, kuris veikia nepertraukiamai bei augina šokėjų kartas nuo pat įkūrimo 1974 metais.

Ansamblio repertuaras, apimantis viso Karpatų baseino šokių tradicijas, pateikia autentišką Vengrijos liaudies meno vaizdą, vengrų ir kitų žmonių šokių charakteristikas. Šokėjai stengiasi pasiekti skirtingus šokio stilius (dialektus) ir nuolatos plėtoti improvizavimo įgūdžius, kurie padeda šiam autentiškumui. Siekiant parodyti šią spalvingą liaudies kultūrą, jie labai rūpinasi, kad scenoje būtų pristatomi konkretūs regioniniai šokiai originaliuose (atitinkamo regiono) kostiumuose.

Ansambliui akomponuojanti grupė yra “the Szikes Band”. Grupė groja aukšto lygio autentišką liaudies muziką, kuri natūraliai į savo repertuarą papildomai įtraukia šokių ansamblio repertuarą. Ansamblis dažnai dalyvauja skirtinguose festivaliuose ir konkursuose Vengrijoje ir užsienyje, yra laimėjęs didįjį prizą Nacionaliniame liaudies šokių festivalyje. Taip pat laimėjo nacionalinę konkursų seriją, organizuojamą Vengrijos valstybės televizijos. Per daugelį metų gavę tiek festivalių laimėjimų, jie ne kartą buvo pristatyti Outstanding Achievements ir Excellent Group apdovanojimuose. Vengrijos liaudies šokių kvalifikacijos sistemoje jiems buvo suteikta „aukščiausio lygios ansamblio kvalifikacija”, o tai yra aukščiausias lygis, kurį grupė gali pasiekti Vengrijoje.

Grupė vyko į turus Slovakijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Belgijoje, Italijoje, Anglijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Turkijoje, Egipte, Izraelyje, Ispanijoje, Rumunijoje, Graikijoje, Tailande, Meksikoje, Tunise, Šveicarijoje. Grupės nariai ir patys organizuoja tarptautinius festivalius, į kuriuos kviečia šokių grupes iš viso pasaulio.

Kai kurie grupės nariai įrodė savo talentą ir kaip solo šokėjai, laimėdami „Auksinio perlo” (moterims) ir „Auksinio kulniuko (vyrams) titulus, o kai kurie iš jų gali pasigirti „Jaunojo liaudies menų menininko” apdovanojimais.

Ansamblis labai rūpestingai prisiima atsakomybę ugdyti jaunus žmonės, kurie keičia kartas. Šias grupes kartu sudaro 100 vaikų ir suaugusių šokėjų, kurie bando įsisavinti gražiausias ir garbingiausias liaudies kultūros tradicijas nuo šaknų iki „aukštų” menų.

 

Komentarai

Kilbasa

Gal bus netyčia kada ir Vilniuje?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.