Vyks mokytojams skirtas seminaras su JAV profesoriumi

Gegužės 22 – 23 d.  VDU kviečia mokytojus dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo seminare tema: „Gėlavandenių samangyvių paieška, jų rūšinės įvairovės ir paplitimo tyrimai“ su su Wright’o valstybinio universiteto (Ohajas, JAV, angl. Wright State University) profesoriumi Timothy Wood. Praktinio seminaro tikslas – suteikti teorinių ir praktinių žinių apie gėlavandenių samangyvių tyrimus.

Praktiniu seminaru siekiama:

• gilinti žinias apie vandens organizmų svarbą vandens ekosistemose, gėlavandenių samangyvių biologinę įvairovę ir biologines savybes;
  • supažindinti su gėlavandenių samangyvių tyrimų istorija Lietuvoje ir dabartine tyrimų būkle;
  • pristatyti gėlavandenių samangyvių paieškos gamtinėse radavietėse būdus, pradinio apibūdinimo principus ir šiuolaikinius jų rūšių identifikavimo, radaviečių registravimo duomenų bazėje (piliečių santalkos mokslo e-resourcing) ir kolekcinių pavyzdžių rinkimo būdus;
  • lavinti praktinius įgūdžius rinkti tiriamąją medžiagą gamtoje ir atlikti jų analizę;
  • suteikti bazinių, biologinės įvairovės tyrimų metodologijos žinių ir praktinių tyrimų įgūdžių, kuriuos seminaro dalyviai galės taikyti tiriamosioms veikloms ir darbui su mokiniais.

Seminare kviečiami dalyvauti gamtos mokslų dalykų mokytojai, kurie kartu su mokiniais galės atlikti aktualius ir vertingus mokslinius tyrimus savo gyvenamosios vietovės vandens telkiniuose, nustatyti juose paplitusias samangyvių rūšis. Mokiniai bus įtraukti į mokslinę tiriamąją veiklą, o jų darbai pristatomi mokinių mokslinėse konferencijose, jaunųjų tyrėjų konkursuose.

Teorinių ir praktinių užsiėmimų lektoriai:

• prof. Timothy Wood, Wright valstybinis universitetas, Ohajas, JAV (Wright State University), profesorius yra vienas iš samangyvių (Bryozoa) tyrimų lyderių pasaulyje, straipsnių ir vadovėlių apie gėlavandenius samangyvius autorius, Tarptautines Brioozoologu asociacijos valdybos pirmininkas.
  • prof. habil. dr. Vida Mildažienė, Vytauto Didžiojo universiteto Gamtos mokslų fakulteto Biologijos katedra,
  • doc. Ingrida Šatkauskienė, Vytauto Didžiojo universiteto Gamtos mokslų fakulteto Biologijos katedra,
  • lektorė Eglė Marija Ramanauskaitė.

Seminaras vyks  gegužės 22 d. Kauno marių regioninio parko Gamtos mokykloje (Miškininkų g. 2, Vaišvydava, Kauno r.) ir gegužės 23 d. VDU Gamtos mokslų fakulteto laboratorijų pastate (E. Žilibero g. 2, Kaunas).

Registracija į seminarą (18 akademinių valandų).

Daugiau informacijos.

Kontaktinis asmuo: