VSF priima paraiškas socialinei stipendijai gauti

1213

Nuo sausio 20 d. iki vasario 20 d. Valstybinio studijų fondo (VSF) tinklalapyje studentai gali pateikti paraiškas socialinei stipendijai gauti 2014 m. pavasario semestro metu. Priimamos tik elektroniniu būdu pateiktos studentų paraiškos, kurias galima užpildyti patvirtinus asmens tapatybę per elektroninės bankininkystės arba elektroninio parašo sistemas.

Kriterijai socialinei stipendijai gauti nesikeičia: stipendija gali būti skiriama studentams, gaunantiems arba turintiems teisę gauti socialinę pašalpą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą; studentams, kuriems nustatytas 45 proc. ar mažesnis darbingumo lygis, sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis; bei studentams, kuriems dar nesukako 26 metai ir jie yra netekę abiejų tėvų (ar turėto vienintelio iš tėvų, t. y. jei gimimo liudijime yra įrašytas tik vienas iš tėvų, o antro įrašo nėra) arba jiems iki pilnametystės buvo nustatyta globa (rūpyba).

Studentai, kurie yra netekę abiejų tėvų ar jiems iki pilnametystės buvo nustatyta globa (rūpyba), pirmą kartą besikreipdami dėl socialinės stipendijos skyrimo turi ne tik pateikti elektroninę paraišką, bet ir iki paraiškų teikimo pabaigos pateikti dokumentus, įrodančius šią aplinkybę.

Socialinė stipendija yra skiriama vienam studijų semestrui ir mokama kiekvieną mėnesį iki to semestro pabaigos, todėl, pretenduodamas gauti socialinę stipendiją, studentas privalo kiekvieną semestrą Fondui pateikti naują prašymą.

Visą informaciją apie pateiktų duomenų ar dokumentų trūkumus, socialinės stipendijos skyrimą ar neskyrimą studentai ras prisijungę prie savo elektroninės paraiškos. Apie tai, kad prie pateiktos paraiškos yra naujas pranešimas, studentai yra informuojami jų paraiškoje nurodytu elektroninio pašto adresu, todėl visą paraiškų teikimo laikotarpį jie privalo tikrinti gaunamus pranešimus.

Sprendimas dėl socialinės stipendijos skyrimo yra priimamas tik pasibaigus elektroninių paraiškų teikimo laikotarpiui, todėl už pirmąjį semestro mėnesį paskirta socialinė stipendija gali būti išmokama iki semestro antrojo mėnesio 27 dienos. Šiuo metu socialinės stipendijos dydis – 390 Lt per mėnesį.

Iki vasario 20 d. (įskaitytinai) nepateikusieji paraiškų ar nepristatę reikiamų dokumentų, nesureagavę į VSF atsiųstus pranešimus ir laiku neištaisę nurodytų trūkumų, nebus įtraukti į socialinės stipendijos gavėjų sąrašus.

Sėkminga elektroninės paraiškos pateikimo eiga

Daugiau informacijos

Elektroninių paraiškų pildymas ir dokumentų priėmimas

Dalia Keenan, Valstybinio studijų fondo Stipendijų ir finansinės paramos skyriaus vyresnioji specialistė.

Socialinių stipendijų skyrimas

Viktorija Vigėlienė, Valstybinio studijų fondo Stipendijų ir finansinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.