Vilniuje – nacionalinis švietimo lyderystės forumas

607

Vasario 28 d. – kovo 1 d. projektas „Lyderių laikas 3“ organizuoja ketvirtąjį nacionalinį švietimo lyderystės forumą, kuris vyks Socialinių mokslų kolegijoje (Kalvarijų g. 137E, Vilnius).

Nacionalinis švietimo lyderystės forumas telkia Lietuvos švietimo bendruomenę ir kitus neabejinguosius aktualiausiems švietimo klausimams svarstyti ir spręsti. Jame dalinamasi vertinga patirtimi ir sektinais pavyzdžiais. Nuo 2013 m. įvyko trys forumai, 2018 m. vasario 28 d. – kovo 1 d. organizuojamas ketvirtasis.

Ketvirtojo forumo tema yra „Lietuvos mokykla – atvira pasauliui“. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šviesoje  kalbėsimės apie mokyklą, gyvuojančią laisvoje šalyje, atvirą migruojančioms idėjoms, kultūroms, skirtingiems mokiniams ir jų šeimoms, socialiniams, kultūriniams iššūkiams ir naujoms galimybėms.

Savo įžvalgomis, mintimis ir diskusijomis forume dalinsis visuomenės veikėjai, edukologai, psichologai, sociologai, aktoriai ir politikai. Patirtį įveikiant migracijos iššūkius pristatys mokyklų ir savivaldybių atstovai, įtraukties pavyzdžius pateiks užsienio lietuviai, atvykstantys į forumą iš 26 pasaulio šalių. Šiai dienai turime daugiau kaip 400 užsiregistravusiųjų. Jų pagrindas – mokyklų vadovai, jų pavaduotojai, mokytojai ir pagalbos specialistai, švietimo skyrių žmonės, užsienyje veikiančių lietuvių bendruomenių ir lituanistinių mokyklų atstovai.

Renginys skirtas geriau suprasti migracijos iššūkius ir galimybes: kokios idėjos „imigruoja“ ir prigyja mokykloje? Kokioje terpėje tos idėjos prigyja? Kokios idėjos „emigruoja“ iš mūsų mokyklos? Kaip keičiasi mokykla mokiniams migruojant ir didėjant jų įvairovei? Kiek mūsų mokykla yra atvira visiems ir įvairiems mokiniams? Kokią įtaką demografiniai išbandymai daro mokyklos aplinkai ir jos regionui? Kaip mokykla turėtų ugdyti po visą pasaulį pasklindančius tautiečius? Kaip ji gali padėti į gimtinę sugrįžusiems lietuviams ir kaip lengvinti atvykstančiųjų integraciją?

Forumo partneris – Vytauto Didžiojo universitetas.

Daugiau informacijos apie forumą

Forumai organizuojami įgyvendinant nacionalinį švietimo projektą „Lyderių laikas“. Jo vykdytojas – Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centras, partneriai – Mokyklų tobulinimo centras ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas.

Daugiau informacijos apie ankstesnius forumus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.