Vilniuje, Meksike ir Venecijoje – doc. dr. R. Plungės kūryba

169

VDU Šiuolaikinių menų katedros docento dr. Rimanto Plungės kūryba šiuo metu yra pristatoma Vilniuje, Meksike ir Venecijoje. Vilniuje, Savicko paveikslų galerijoje (J. Basanavičiaus g. 11) veikia R. Plungės fotografijų paroda „Pauzės“, Venecijoje, parodoje „Alive in the Universe“ yra pristatomi docento videofilmai, tuo tarpu Meksike, parodoje „Endemico vs Global“ eksponuojamos docento eksperimentinės fotografijos.

Sostinėje duris atvėrusioje R. Plungės fotografijų parodoje „Pauzės“ menininkas vienu metu mūsų ir savęs klausia, kas yra pauzė, kaip ją galima ne tik mąstyti ir įvardinti žodžiais, bet ir kaip perteikti vaizdais.

„Šiuo atveju R. Plungės kūriniai ir jų keliamas klausimas apie pauzę mane verčia prisiminti Johno Cage jokiais instrumentais neišgrojamą muziką, Kazimiro Malevičiaus atpažįstamų tikrovės formų ir figūratyvinės tapybos strategijos atsisakymą paveiksluose, Marko Rothko prioritetą spalvos deriniams tapyboje ir jų pagrindu tyrinėjamą harmoniją, Billo Violos minimalias vaizdo projekcijas, keliančias asociacijas su budistų meditacijos fenomenu“, – komentuoja VGTU profesorius dr. Remigijus Venckus.

Tuo tarpu docento dr. Rimanto Plungės videofilmai (“Digital Dream I ir II”, 2019 m.) šiuo metu rodomi Italijoje, Venecijoje – parodoje „Alive in the Universe“. Videofilmuose autorius nagrinėja savo subjektyvios patirties slinktis. R. Plungė lieka ištikimas savo pagrindiniams tyrimo objektams – asmeniniam tapatumui, laikui ir erdvei, naudoja slow motion, fast motion technikas, eksperimentuoja su laiko transformacijomis, atskleidžia asmeninės mitologijos motyvus.

Paroda Italijoje vyksta gegužės 8 – birželio 4 dienomis Palazzo Pesaro Papafava rūmuose (Calle de la Racheta, 3764, 30121, Venecija, Italija). Parodą kuruoja Caroline Wiseman ir David Baldry.

Meksikos sostinėje Meksike eksponuojamos R. Plungės eksperimentinės fotografijos parodoje „Endemico vs Global“. Parodoje eksponuojamos autoriaus nuotraukos tyrinėja erdvės tapimo vietomis transformacijas, jų patyrimo aspektus, vizualiai kontrastuoja tradicinius peizažus su brutalios sovietinės architektūros urbanistiniais peizažais, taip originaliai interpretuodamos lokalumo/globalumo temą.

Paroda vyksta kovo 15 – birželio 28 dienomis Šiuolaikinio meno ir kultūros centre (Circuito Centro Cultural, Ciudad Universitaria, Coyocan, 04510, CDMX, Meksikas, Meksika). Parodą kuruoja Manolo Cocho, Vasja Nagy, Josip Zanki ir Maja Flajsog.

Rimantas Plungė yra šiuolaikinis menininkas, aktyviai veikiantis tarptautiniame meno lauke, savo kūrybą nuolat demonstruojantis įvairiose pasaulio šalyse (Italijoje, D. Britanijoje, Meksikoje, Kroatijoje, Danijoje, JAV, Lietuvoje ir kitur). Menininkas dirba su įvairiomis medijomis – fotografija, video-, tapyba, kuria koliažus, meninius objektus, taip pat – kaip medijų dizaineris atlieka medijų produktus televizijoms bei prodiuserinėms kompanijoms.

Daugiau informacijos apie „Pauzes“ Savicko paveikslų galerijoje Vilniuje

Daugiau informacijos apie „Alive in the Universe“ Venecijoje

Daugiau informacijos apie „Endemico vs. Global“ Meksike

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.