Vilniaus knygų mugės renginiuose – ir VDU atstovai

Vasario 25-28 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyks tradicinė Vilniaus knygų mugė, kurios renginiuose dalyvaus, diskusijose ir knygų pristatymuose savo mintimis dalinsis VDU bendruomenės nariai, akademikai, profesoriai. Išsami visų mugės renginių programa – mugės tinklalapyje.

Vasario 25-ąją, 10 val., „Litexpo“ 3.1 konferencijų salėje vyks diskusija „Virtuali biblioteka – langas į pasaulinę mokslinę informaciją“ – teminis renginys, skirtas Bibliotekų metams. Diskusijoje dalyvaus VDU bibliotekos direktorė Lina Bloveščiūnienė.

Tą pačią dieną 11 val. 3.2 konferencijų salėje bus pristatytas elektroninis japonų-lietuvių ir lietuvių-japonų kalbų žodynas, kurį sudaro daugiau nei 60 tūkst. žodžių – tai pirmasis išsamus tokio tipo žodynas. Terminų abiem kalbomis netrukus bus galima ieškoti internete. Į pristatymą kviečia žodyno sudarytojas, VDU Azijos studijų centro vadovas doc. dr. Aurelijus Zykas ir Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda.

Vėliau, 14 val., 5.1 konferencijų salėje bus surengta Lietuvos akademinių leidyklų asociacijos (LALA) narių, aukštųjų mokyklų, kolegijų ir mokslo institutų leidėjų diskusija „Ar tikrai akademinė leidyba – tik paslauga?“, kurioje dalyvaus LALA prezidentas Gytis Vaškelis, KTU leidyklos „Technologija“ vadovė Inga Garbačiauskienė, LEU leidyklos „Edukologija“ direktorius Jonas Balčiūnas, VU Komunikacijos fakulteto prof. dr. Remigijus Misiūnas ir akademiniai leidėjai.

15 val. ten pat prasidės diskusija „Žvilgsnis po 20 metų: ar dar rašysime lietuviškai mokslo knygas?“, kurioje prie LALA ir VLKK atstovų prisijungs VDU Humanitarinių mokslų fakulteto profesorė dr. Rūta Petrauskaitė ir kiti dalyviai.

Vasario 26-ąją, 20 val.,  5.2 konferencijų salėje vyks renginys „Lietuviai nusivylimo ekonomikose: kaip gyventi gerą gyvenimą?“, kurio metu diskutuos VDU sociologai Artūras Tereškinas, Aušra Maslauskaitė, Jurga Bučaitė-Vilkė, Rūta Petkevičiūtė ir Rasa Indriliūnaitė. Diskusijoje bus pristatytos knygos: „Vyrai nusivylimo ekonomikose: tarp gero gyvenimo ir socialinės atskirties“ ir „Socialinė atskirtis ir geras gyvenimas Lietuvoje“. Renginį ves žurnalistas Virginijus Savukynas.

2015_Social.atskirtis_virselis

Savo knygas mugėje pristatys ir filosofas, VDU profesorius Leonidas Donskis. Vasario 26 d., 13 val., 5.1 salėje bus pristatyta prof. L. Donskio ir VDU garbės daktaro Tomo Venclovos dialogų knyga „Optimizmo paieškos pesimizmo amžiuje“, o vasario 27-ąją, 13 val., 5.3 salėje įvyks naujos prof. L. Donskio knygos „Didžioji Europa“ pristatymas.

4lt 4.lt_html

Šeštadienį, vasario 27 d., 16 val., „Litexpo“ 3.2 konferencijų salėje bus pristatyta VDU lektorės dr. Laimos Bucevičiūtės monografija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XV–XVI a.: valstybės erdvės ir jos sienų samprata“. Diskusijoje „Paženklinti sienas: kaip lietuviai viduramžiais kūrė valstybės erdvę?“ dalyvaus L. Bucevičiūtė, prof. dr. Zigmantas Kiaupa, VU prof. dr. Rimvydas Petrauskas ir VU lekt. dr. Tomas Čelkis. Renginio moderatorius – VDU Lietuvių išeivijos instituto direktorius, istorikas prof. dr. Egidijus Aleksandravičius.

2015_LDK valstybes erdves sampr_virse_1p01-00

Šeštadienį, 19 val., 3.2. konferencijų salėje įvyks VDU Menotyros katedros dėstytojos dr. Linos Preišegalavičienės monografijos „Lietuvos tarpukario interjerai 1918-1940“ pristatymas. Monografijoje aptariama tarpukario laikotarpiu gyvavusios estetinės sampratos įvairovė ir kilmė. Pirmąsyk kompleksiškai analizuojamos šiandien primirštos Lietuvos visuomeninių ir gyvenamųjų interjerų meninės (estetinės) savybės siekiant praplėsti šiandien Lietuvoje vyraujančią vidaus patalpų interjero formavimo(si) sampratą. Pristatyme dalyvaus autorė dr. L. Preišegalavičienė, monografijos redaktorė VDU Menų fakulteto profesorė dr. Rasa Žukienė. Diskusiją ves laidų vedėjas, prodiuseris Gediminas Jaunius.

Lietuvos tarpukario interjerai

Kitoje diskusijoje, „Ar kultūrai reikia auditorijos?“, tą pačią dieną, 19 val. 3.1 konferencijų salėje diskutuos VDU atstovai – prof. dr. Gintautas Mažeikis, doc. dr. Kristina Juraitė, doc. dr. Edgaras Klivis, doc. dr. Ina Pukelytė, prof. dr. Jurgita Staniškytė, doc. dr. Linara Dovydaitytė, dr. Daiva Citvarienė, doc. dr. Jūratė Tutlytė. Čia bus pristatyta kolektyvinė monografija „Komunikuoti kultūrą: institucijos, strategijos, auditorijos“, kurioje aptariami šiuolaikiniai kultūros ir meno komunikacijos raidos procesai politizacijos, liberalizacijos ir mediatizacijos kontekstuose. Renginį ves LRT radijo žurnalistė Agnė Kairiūnaitė.

2015_Komunikuoti kultura_virseli_maz

Paskutinę mugės dieną 5.2 konferencijų salėje įvyks VDU Regionistikos katedros profesoriaus Egdūno Račiaus knygos „Musulmonai ir jų islamai“ pristatymas. Renginyje dalyvaus autorius, I. Vaišvilaitė, G. Miškinienė, A. Pažėraitė. Pristatomoje knygoje islamo istorinis raidos kelias ir šios pasaulinės religijos pamatiniai tekstai bei iš jų kildinami tikėjimai ir religinės prievolės.

580_nuotrauka_1_081424

Visų Vilniaus knygų mugės renginių programa