Vilniaus knygų mugėje – universiteto renginiai

1194

Vasario 19–20 dienomis Vilniaus knygų mugėje, Lietuvos parodų ir kongreso centre LITEXPO (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyks Vytauto Didžiojo universiteto organizuojami renginiai.

Vasario  19 d., ketvirtadienį, 13 val., 5.3 konferencijų salėje organizatoriai kviečia pasižvalgyti po Lietuvos paveldo lobyną. Po etninio, architektūros ir dailės paveldo menes ir priemenes vedžios prof. habil. dr. Egidijus Aleksandravičius (VDU), o gausiomis įžvalgomis apie šio paveldo (ne)liečiamus eksponatus dalysis prof. dr. Rimantas Balsys (Klaipėdos universitetas), dr. Vaidas Petrulis (Kauno technologijos universitetas) ir habil. dr. Rūta Janonienė (Vilniaus dailės akademija) bei knygų autoriai. Dalyvauti kviečiami visi, kuriuos domina lietuvių švenčių papročiai, liaudies muzika, tautosaka, kultūra, senosios dailės, freskų bei architektūros paveldo praradimai ir atradimai iš XXI a. perspektyvos.

Vasario 20 d., penktadienį, 11 val., 3.1 konferencijų salėje mugės dalyvius pasitiks šūkis „Nustok stresuoti, pradėk gyventi!“. VDU mokslinės bendruomenės narės doc. dr. Loreta Gustainienė, dokt. Gabija Jarašiūnaitė, dokt. Ieva Pečiulienė ir studentė Donata Ulkutė papasakos, kaip galima sumažinti stresą ir pamokys atsipalaiduoti. Autorės pristatys knygą „Efektyvūs streso mažinimo būdai: biogrįžtamuoju ryšiu paremta relaksacija ir progresuojančioji raumenų relaksacija“.

Tą pačią dieną, 18 val., 3.2 konferencijų salėje mugėje bus pristatyta Gedimino Lankausko, Reginos universiteto Kanadoje Antropologijos katedros profesoriaus, knyga „The Land of Weddings and Rain: Nation and Modernity in Post-Socialist Lithuania“. Mintimis apie įtampą tarp tradicijos ir modernybės, Rytų ir Vakarų, sena ir nauja, apie šiuolaikines miestietiškas vestuves, jų „tradicines“ praktikas, tautinį tapatumą, kolektyvinę atmintį, vartotojiškumą ir socialinius sluoksnius posocialistinėje Lietuvoje dalysis autorius prof. G. Lankauskas, prof. Victor de Munck iš Niujorko valstijos universiteto, prof. Vytis Čiubrinskas, doc. dr. Rasa Račiūnaitė-Paužuolienė ir dr. Kristina Šliavaitė iš VDU.

 „Lobyno vartus pravėrus…“

„Nustok stresuoti, pradėk gyventi!”

Knygos „The Land of Weddings and Rain“ pristatymas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.