Viešoje paskaitoje – Izraelio nacionalinio saugumo strategijos

Spalio 2 dieną, trečiadienį, 14 val., VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44-302) viešės prof. Dima Adamsky, kuris skaitys viešą paskaitą „Izraelio nacionalinio saugumo strategijos kaita ir tęstinumas“.

Prof. D. Adamsky dirba Herzlijos tarpdisciplininiame centre, privačiame, ne pelno siekiančiame Herzlijos tyrimų koledže, Izraelyje. Jis yra žymus mokslininkas, dirbantis tarptautinio saugumo srityje.

Profesorius yra Herzlijos tarpdisciplininio centro bakalauro programos, kuri rengia ekspertus sprendimų priėmimo, strateginės analizės ir ilgalaikio planavimo srityse, vadovas, Harvardo universiteto doktorantūros komiteto narys, Kolumbijos universiteto Karo ir taikos tyrimų instituto, Norvegijos gynybos studijų instituto narys.

Svečio tyrimų laukas apima tarptautinį saugumą, strategines studijas, kultūros, kaip esminio tarptautinių santykių komponento, karinę mintį, branduolinę strategiją, JAV, Rusijos ir Izraelio nacionalinio saugumo politiką. Šia tematika publikuoti profesoriaus straipsniai Užsienio reikalų, Strateginių studijų leidinyje, Žvalgybos ir nacionalinio saugumo žurnaluose, Šaltojo karo istorijos žurnale, gynybos ir saugumo studijų leidinyje. Prof. D. Adamsky taip pat įnešė indėlį kuriant bei redaguojant knygas apie šiuolaikinę karinę ir tarptautinę istoriją. Jo publikuotos knygos „Operacija Kavkaz” (hebrajų kalba) ir „Kariuomenės inovacijų kultūra“ (anglų/hebrajų kalbomis) pelnė metų knygų (2006 ir 2012 m.) nominacijas už geriausius akademinius darbus, susijusius su Izraelio saugumu.

Be savo akademinės karjeros, dirbdamas Izraelio gynybos ministerijoje prof. D. Adamsky atliko žvalgybos analizę ir strateginį politikos planavimą. Pastaruoju metu jis dirbo komiteto sekretoriaus padėjėju, atsakingu už Izraelio nacionalinio saugumo koncepcijos formavimą.