Viešnios iš JAV paskaitoje – įžvalgos apie kovą su antisemitizmu

Balandžio 27d., antradienį, 13 val. Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete lankysis ir viešą paskaitą anglų kalba skaitys Jungtinių Amerikos Valstijų specialioji kovos su antisemitizmu pasiuntinė Hannah Rosenthal. Paskaita tema „Mokantis iš praeities, žvelgiant į ateitį“ vyks VDU rūmuose Gedimino g. 44, 302 auditorijoje.

Kartu su viešnia iš JAV mūsų universitete viešės ir JAV ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse, kiti aukšti ambasados pareigūnai.

Hannah Rosenthal specialiosios kovos su antisemitizmu pasiuntinės pareigas JAV Valstybės departamente pradėjo eiti nuo 2009 m. lapkričio 23 d. Įkvėpta savo tėvo, rabino, išgyvenusio Holokaustą, patirties, Hannah Rosenthal – aktyvi visuomenės veikėja.

Prieš pradėdama dirbti JAV Valstybės departamente, H. Rosenthal dirbo viceprezidente ryšiams su bendruomene nevyriausybinėje organizacijoje sveikatos apsaugos ir prevencijos srityje Wisconsino valstijoje, 2005–2008 m. ėjo Čikagos moterų fondo direktoriaus pavaduotojos pareigas, prieš tai buvo JAV Žydų tarybos visuomeniniams reikalams direktoriaus pavaduotoja. 1992–1996m. H. Rosenthal organizavo B. Clintono ir A. Goro prezidento rinkimines kampanijas Wisconsino valstijoje, 1960 m. aktyviai dalyvavo pilietinių teisių ir taikos judėjimuose.