Viešnia iš Suomijos – apie piktnaudžiavimą alkoholiu

683

Rugsėjo 20–22 d. VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23) vyks Suomijos sveikatos ir gerovės nacionalinio instituto profesorės Marja Holmila paskaitos apie tėvų piktnaudžiavimo alkoholiu žalą vaikams ir pagalbos galimybes. Paskaitose bus akcentuojami alkoholio žalos mastai, poveikis vaiko raidai bei gyvenimui, socialinių paslaugų šeimai, vaiko  apsaugos ir pokyčių klausimai.

Profesorė Marja Holmila yra viena žymiausių alkoholio srities tyrinėtojų, alkoholio žalą  ir pagalbos galimybes tyrinėjanti  jau  40 metų.  Profesorė yra piktnaudžiaujančių alkoholiu  tėvų žalos vaikams, su alkoholiu susietos žalos prevencijos bendruomenėje, šeimos ir alkoholio, alkoholio ir prievartos, moterų alkoholio vartojimo tyrimo sričių ekspertė.

Į Vytauto Didžiojo universitetą profesorė atvyksta pagal „ERASMUS+” programą.

Lietuvoje, kur nesaikingas alkoholio vartojimas yra vienas iš didžiausių pasaulyje, vaikų patiriama žala yra itin didelė.  Kas antra socialinės rizikos šeima į įskaitą įrašoma dėl piktnaudžiavimo alkoholiu. Piktnaudžiaujančių alkoholiu tėvų (vieno ar abiejų) vaikams tenka būti smurto prieš suaugusiuosius liudytojais, patirti nepriežiūrą, psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą. Vien šeimos įrašymas į socialinės rizikos šeimų sąrašą ir socialinis darbas su šeima dažniausiai  alkoholio vartojimo sutrikimų turinčių tėvų problemų neišsprendžia. Jei greta to nevystomos paslaugos vaikams, sistema jiems nepalanki.  Greta socialinių paslaugų reikia ir sveikatos priežiūros paslaugų.  Kokia yra Suomijos ir pasaulio patirtis šios sunkios ir kompleksinės problemos sprendime yra galimybė išgirsti profesorės skaitomame paskaitų cikle.  Paskaitose dalyvaus ne tik akademinės bendruomenės atstovai, bet ir  VDU socialinių partnerių klausytojai: Kauno miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai bei Kauno socialinių paslaugų centre dirbantys socialiniai darbuotojai.

 Norinčius dalyvauti, prašome registruotis ir informaciniais klausimais elektroniniu paštu  (birutejogaite@yahoo.com) kreiptis į Birutę Jogaitę.

Paskaitų laikas, vieta, tema :

Rugsėjo 20 d.  – 21 d. nuo 14 iki 17 val. V.Putvinskio g. 23, 312 auditorija

Tėvų piktnaudžiavimo alkoholiu žala vaikams;

Parama  šeimai ir vaikų apsauga;

Vaiko teisių apsaugos organizacijų vaidmuo;

Sveikatos ir socialinių paslaugų stiprinimas.

Alkoholio politikos vaidmuo;

Vaikų apsaugos ir globos paslaugos – dilemos ir sprendimai;

Rugsėjo 22d. nuo 11 val. iki 13 val. , V.Putvinskio g. 23, 311 auditorija.

Kultūros keitimas,  informacines kompanijos;

Tėvų edukacija;

 Vaikų išklausymas.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.