Verslumo skatinimo platforma – Lietuvos mokyklose

1715

VDU Verslo praktikų centras plečia savo tinklą – Kaune veikianti ir inovatyviais mokymosi metodais pagrįsta verslumo skatinimo programa nuo šių metų rugsėjo bus diegiama ir Tauragės mieste.

Net šimtas moksleivių bei studentų turės galimybę sudalyvauti „Tauragė challenge“ praktinių mokymų modulyje, kur analizuos realius miesto ir verslo įmonių iššūkius. Keturių gimnazijų mokiniai ir Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentai turės galimybę iš arčiau susipažinti su miesto savivaldos bei didžiųjų įmonių vykdomomis veiklomis, o jaunimo išanalizuotos realios problemos bus skatinamos įgyvendinti praktiškai.

Verslumo akademijos platforma jau trečius metus inicijuojama Vytauto Didžiojo universitete per metus išugdo daugiau nei 200 studentų ir moksleivių, kurie analizuoja virš 20 unikalių atvejų ir bendradarbiauja su daugiau nei 50 verslo įmonių bei organizacijų. Šiuo metu Kaune veikiantis centras, užmegzdamas ryšį su viešuoju sektoriumi bei vietos savivaldomis, vis labiau plečia savo veiklą ir inicijuoja verslumo  ekosistemos diegimą visoje Lietuvoje. „Centras plečia savo verslumo kompetencijų ugdymo modelį, sėkmingai išbandytą ne tik su studentais, bet ir pavasarį vykusioje „Kauno iššūkio“ praktinėje mokymų platformoje su aktyviausiais moksleiviais iš skirtingų Kauno mokyklų ir gimnazijų. Unikalus modelis skirtas Lietuvos mokiniams bus įgalintas Tauragės mieste, kur sukurta platforma, apimanti moksleivius, miesto bendruomenę ir verslininkus, padės ugdyti kūrybingą jaunimą, turintį  kritinį mąstymą ir gebantį realizuoti socialines bei verslo idėjas“ , – pasakoja VDU Verslo praktikų centro direktorius Osvaldas Stripeikis.

Verslo praktikų centro mokymų specialistė Ugnė Bagušinskaitė taip pat pastebi ir akcentuoja jaunų žmonių įgyjamą asmeninę patirtį bei naudą dalyvaujant praktinių iššūkių sprendime. „Šią inovatyvią programą baigę jaunuoliai pradeda suprasti savo tikslus, siekius, stipriąsias puses ar net karjeros kryptis bei įgauna daug daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. Mokymų metu, pasitelkdami aktyvius patyriminius mokymus ir pasaulyje plačiai pripažintas metodikas, siekiame ugdyti entrepreneriams būdingas kompetencijas bei skatiname jaunus žmones inicijuoti pokyčius ne tik savo asmeniniame gyvenime, bet ir gimtajame mieste ar net visoje šalyje“, – plačiau mokymų naudą pristato U. Bagušinskaitė.

„Tauragės challenge“ platformos įgyvendinimas prasidės šių metų rugsėjo mėnesį ir tęsis iki 2018 m. gegužės. Proceso metu bus ugdomos šešios pagrindines verslumo kompetencijos: kūrybiškumas, komandinis darbas, ryšių mezgimas, savęs vertinimas, veiklumas ir problemų sprendimas. Kiekvienos verslumo kompetencijos pritaikomumo praktikoje pavyzdžiais dalinsis Tauragės miesto visuomenei žinomi žmonės ir įmonių atstovai, vyks įvairios kūrybinės dirbtuvės, simuliacinės užduotys,  kurių metu dalyviai bus skatinami išeiti iš savo komforto zonos, susidurti su naujais iššūkiais, analizuoti savo asmenines savybes, pokyčius bei gražinti savo miestą, kuriant naujas iniciatyvas ir įgyvendinant savo kūrybines idėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.