Verslumo akademijos studentai kviečia džiaugtis tuo, kuo esi!

1109

Įpusėjus semestrui, ką tik į VDU Verslumo akademiją įstoję studentai pristatė jau antruosius savo projektus, tema „Celebrating Self“ (angl. „Džiaukis savimi“). Šie audiovizualiniai darbai yra skirti įkvėpti mus supančius žmones priimti save su visais trūkumais ir privalumais, o taip pat paskatinti ir projektus rengiančių dalyvių savianalizę. Aštuonios 5-6 žmonių komandos turėjo kiek daugiau nei dvi savaites paruošti kūrybiškus projektus, kurie turėtų potencialą būti rodomi plačiajai auditorijai.

Vieni akademijos dalyviai į užduotį pažiūrėjo per pozityvumo prizmę, pavyzdžiui, pasirinko kalbinti Kauno gyventojus, klausdami, kaip jie supranta laimę. Kiti bandė atrasti visuomet trūkstamo laiko seniai planuotiems asmeniniams norams įgyvendinti. Treti sukūrė „Instagram“ socialinio tinklo profilį – „Nėra to blogo“, kuriame kalbama apie sudėtingas žmonių gyvenimo situacijas ir kviečiama įžvelgti naudingas pamokas iš įgytų patirčių. Kiti studentų projektai palietė kiek labiau sukrečiančius, patyčių ar net mirties klausimus. Socialinis eksperimentas „Last minute“ kvietė žmones pagalvoti, kokią žinutę jie pasakytų, sužinoję, kad jiems liko tik viena gyvenimo minutė.

Kadangi „Celebrating Self“  užduotis kvietė įkvėpti aplinkinius per savo pavyzdį, daugelis komandų nepabūgo atskleisti savo pačių kompleksų, nepatogių faktų ir pažeidžiamų savybių. Viename iš projektų studentė vos sulaikydama ašaras dalinosi istorija apie save: „Aš turėjau labai didelį kompleksą, net negalėdavau išeiti į lauką su trumpais rūbais, nes iš manęs tyčiodavosi dėl mano figūros.“ Kita komanda projekte pasakojo apie savo fizinius ir psichologinius randus, taip skatindami kitus jų neslėpti, o atvirkščiai – jais puoštis.

VDU Verslo praktikų centro vadovas Osvaldas Stripeikis po projektų pristatymų neslėpė nuostabos: „Aš šiandien jums turėjau papasakoti apie emocinį intelektą ir kaip jį ugdyti. Pamatęs jūsų pristatymus galiu pasakyti, jog jūs jau esate įvaldę šią kompetenciją, patys patyrėte, kaip ji veikia praktikoje.“

Verslumo akademijos programa paremta D. Kolbo teorija, kada mokomasi iš asmeninių patirčių – įgyta patirtis yra sureflektuojama, išgryninamos įžvalgos, kurios adaptuojamos sekančioje patirtyje ir taip vėl pasineriamą į naują „eksperimentą“. Nuo rugsėjo įstoję studentai jau išbandė savo jėgas dviejuose mažesnės apimties projektuose, o dabar suks trečiąjį patirties ratą. Šią savaitę dalyviai pradeda spręsti realius Lietuvos įmonių pateiktus iššūkius.

Susipažinkite su „Celebrating Self“ projektais

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus