loader image

„Verslumo akademija“ – tarp geriausių Europos verslumo projektų

495

Lapkričio 21 dieną Grace (Austrijoje) Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimuose VDU Verslo praktikų centro projektas „Verslumo akademija“ buvo apdovanotas kaip vienas iš trijų geriausių Europos verslumo skatinimo projektų 2018 metais. Projektas buvo nominuotas kategorijoje „Investicijos į verslumo įgūdžius“.

Projektas „Verslumo akademija“ dar pavasarį tapo vienu iš laureatų Europos Komisijos inicijuotoje ir Ūkio ministerijos vykdytoje Europos verslininkystės skatinimo nacionalinėje atrankoje. Tuomet projekto iniciatoriai buvo pakviesti dalyvauti Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų atrankos finaliniame etape. Nugalėtojai renkami iš 32 Europos valstybių. Nuo 2006 m. vykstantys apdovanojimai („European Enterprise Promotion Awards“) siekia įkvėpti potencialius verslo atstovus ir įvertinti jų vykdomas veiklas, tad kasmet renka geriausius verslumo projektus šešiose skirtingose kategorijose: „Verslumo dvasios skatinimas“, „Investicijos į verslumo įgūdžius“, „Verslo aplinkos gerinimas“, „Verslo tarptautinės plėtros skatinimas“, „Žaliųjų rinkų plėtros ir išteklių panaudojimo efektyvumo skatinimas“ ir „Atsakingas verslas“. VDU Verslo praktikų centro projektas „Verslumo akademija“ „Investicijų į verslumo įgūdžius“ kategorijoje varžėsi kartu su Airija ir Austrija.

„Verslumo akademija“ – nuo 2015 metų organizuojama verslumo kompetencijų ugdymo programa, kuria siekiama skatinti jaunimo, švietimo institucijų, verslo, miesto savivaldos bei kitų partnerių bendradarbiavimą. Projekto metu dalyviai sprendžia realias skirtingų įmonių problemas naudodami įvairias kūrybiškumo ugdymo ir vystymo metodikas, tokias kaip „Business Model Canvas“, „Lego Serious Play“, „Design Thinking“ ir kt. Projektas bendradarbiauja su puikiai Lietuvoje bei pasaulyje žinomomis įmonėmis „Festo“, „Vičiūnai group“, „Acme“, „Volfas Engelman“, „Mantinga“, „Telia“, „Topo centras“ ir t. t. Projekte jau sudalyvavo daugiau nei 800 studentų, 300 moksleivių bei 70 verslo įmonių. Europos Komisijos tyrimų konsorciumas „University-Business Cooperation in Europe“ šią programą įvertino ir įtraukė tarp 50 geriausių sėkmingo universitetų ir įmonių bendradarbiavimo pavyzdžių Europoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.