Veikia parodos, skirtos V. Landsbergio jubiliejui

1142

Šiuo metu prie VDU Vaclovo Biržiškos skaityklos (K. Donelaičio g. 52, II a. fojė) veikia parodos, skirtos Europos parlamentaro, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, profesoriaus, VDU garbės daktaro Vytauto Landsbergio jubiliejui paminėti: „Nešiokis Lietuvą širdyje“ ir „Atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės darbai ir Vytauto Landsbergio veikla“.

Parodoje „Nešiokis Lietuvą širdyje“ pristatomi leidiniai apie prof. Vytautą Landsbergį, eksponuojamos profesoriaus knygos apie Sausio 13-osios įvykius, Lietuvos valstybingumo atkūrimą, veiklą Europos Parlamente. Trumpai pristatomas Norvegų tautos taikos premijos pagrindu įkurtas Vytauto Landsbergio fondas, kuris rūpinasi neįgalių vaikų globa ir gydymu, jaunais menininkais. Neatsiejama profesoriaus gyvenime yra poezija ir muzika: parodoje eksponuojamos atsiminimų, poezijos knygos, pasakėčios, veikalai apie M. K. Čiurlionio muzikos, dailės, literatūros kūrinius, muziko Č. Sasnausko kūrybą. Pateikiamos parlamentaro mintys apie laisvę, meną, muziką bei gyvenimą. Viena iš jų ne vieną Lietuvos pilietį turėtų įkvėpti kilniems darbams: „Tai, ką širdyje žmogus nešioja, yra didelė jėga, galingesnė už geležinį ginklą“.

Prie V. Biržiškos skaityklos veikia ir dar viena paroda, skirta pirmojo atkurtos Lietuvos valstybės vadovo 80-osioms gimimo metinėms – „Atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės darbai ir Vytauto Landsbergio veikla“. Prof. V. Landsbergio jubiliejaus proga 2012 m. spalį paroda buvo eksponuota Lietuvos Respublikos Seime. 60-ties fotografijų parodoje pristatomos svarbiausios atgimusios ir nepriklausomos Lietuvos valstybės kūrimo akimirkos. Parodą parengė LR Seimo Komunikacijos departamento Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyrius.

Fotografijos iš Lietuvos Respublikos Seimo ir Lietuvos centrinio valstybės archyvų fondų, NATO multimedijos archyvo, Europos Parlamento garso ir vaizdo archyvo, Vytauto Landsbergio asmeninio archyvo.

Parodos bus eksponuojamos iki 2013 m. balandžio pabaigos.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.