VDU vyksta Pasaulinė italų kalbos savaitė „Dantė ir italų kalba“

2021 m. spalio mėn. 18–23 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Humanitarinių mokslų fakulteto Italistikos ir romanų kalbų bakalauro studijų programos bendruomenė kartu su partneriais kviečia į XXI-ąją Pasaulinę italų kalbos savaitę, kuri šiais metais skiriama Dantei Aligjeriui.

PROGRAMA

Spalio mėn. 18 d. 14.00–15.30 val. – vertėjos dr. Rasos Klioštoraitytės (Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga) virtuali paskaita „Italų literatūra Lietuvoje ir lietuvių kalba“ (lietuvių k.). Prisijungimo nuoroda.

Spalio mėn. 18 d. 17.30–19.00 val. – muzikologo ir semiotiko prof. Dario Martinelli (KTU) virtuali paskaita „Itališko džiazo išlikimo strategijos fašizmo laikotarpiu“ (italų k.). Prisijungimo nuoroda.

Spalio mėn. 19 d. – italų kalbos studentų ekskursija „Itališkasis Vilnius“ (italų / lietuvių k.).

Spalio mėn. 19 d. 17.30–19.00 val. – dr. Moreno Bonda (VDU) virtualus karjeros seminaras (anglų k.). Prisijungimo nuoroda.

Spalio mėn. 20 d. 18.00 val. – „Pizzata“: italų kalbą studijuojančių studentų ir „Hope for Football“ draugijos vaikų vakaras restorane „Casa della Pasta“, Laisvės al. 27 (italų / lietuvių k.).

Spalio mėn. 21 d. 17.00 val. – VDU Italų kalbos studentų klubo „Leonardo da Vinci“ literatūrinis vakaras restorane „Casa della Pasta“ Laisvės al. 27 (italų k.).

Spalio mėn. 21–23 d. 11.15 val. – Tarptautinis italų kalbos ir kultūros (A1–C2 lygio) konkursas „Universiadi di Italiano“ (ANILS). Registruotis el. paštu: moreno.bonda@vdu.ltDaugiau informacijos.

Spalio mėn. 22 d. 14.00–15.00 val. – Simone Carboni (Kauno Dante Alighieri komitetas) virtuali paskaita „Tremties vaizdiniai Dantės Dieviškojoje komedijoje“ (italų k.). Prisijungimo nuoroda.

Iki lapkričio 24 d. vyksta tarptautinis Dantės Aligjerio „Dieviškosios komedijos“ deklamavimo konkursas. Daugiau informacijos.

Kviečiame dalyvauti! A presto!

Daugiau informacijos apie renginius – Facebook puslapyje.