VDU veikia fotografijų paroda „Solidariai laisvės link“

Balandžio 8 d. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44), II a. fojė vyko parodos „Solidariai laisvės link“ atidarymas.

Paroda „Solidariai laisvės link“ skirta svarbiausiems 1980–1989 m. Lenkijos istorijos įvykiams. Žiūrovams pristatomos rinktinės fotografijos ir plakatai, sukurti pirmajame „Solidarumo“ (lenk. „Solidarność“) judėjimo dešimtmetyje. Paroda siekia vizualinėmis priemonėmis atskleisti „Solidarumo“ idėjas įvairiuose kontekstuose: kaip profesinės sąjungos, masinio visuomeninio judėjimo, grafinio ženklo, kurį sukurė Jerzy Janiszewskis. Parodą galima vertinti ir tarpasmeninių poelgių aspektu, pavyzdžiui, pagal simbolinę reikšmę įgavusį duonos dalijimą laivų statyklos streikuotojams arba masinį dalyvavimą 1989 m. rinkimų kampanijoje.

Parodoje eksponuojamos nuotraukos iš Europos solidarumo centro (lenk. Europejskie Centrum Solidarności) rinkinių. Fotografijų autoriai: Jacekas Awakumowskis, Leszekas Biernackis, Zygmuntas Błażekas, Anna Beata Bohdziewicz, Krzysztofas Jakubowskis, Jerzy Kośnikas, Stefanas Kraszewskis, Zenonas Mirota, Januszas Bałanda Rydzewskis, Leonardas Szmaglikas, Stanisławas Składanowskis (ZPAF – Lenkijos fotomenininkų sąjunga).

Parodą organizuoja VDU Adomo Mickevičiaus lenkų kalbos ir kultūros klubas, Lenkijos institutas Vilniuje ir VDU Politologijos katedra.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.