VDU vyks konferencija, skirta romanų kalbų tekstų vertimams

Vertimas – pati svetingiausia ir kultūriškai atviriausia erdvė, tiesianti tiltus tarp dviejų krantų: originalo ir vertimo kultūros. Šiuos tiltus ne vienerius metus tiesia Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Humanitarinių mokslų fakulteto Užsienio kalbų, literatūros ir vertimo studijų katedra, puoselėjanti kultūrinius dialogus per vertimą kasmetinėse „Romanų kalbų tekstų vertimo akiračių“ mokslinėse konferencijose. Jose aptariami meninių ir nemeninių tekstų vertimo iššūkiai, pristatomi naujausi lietuvių literatūros vertimai į italų, ispanų ir prancūzų kalbas, nagrinėjami užsienio literatūros kūrinių vertimai į lietuvių kalbą, aptariamos vertimo mokslo paradigmos naujovės, leidžiančios kitaip pažvelgti į vertimo teoriją, praktikos reiškinius ir vertimo studijas.

Šių metų balandžio 22 d. Užsienio kalbų, literatūros ir vertimo studijų katedros romanų kalbų ir vertimo srities mokslininkai, bendradarbiaudami su Italų kultūros institutu Lietuvoje, VDU Frankofonijos šalių centru ir Dante Alighieri Kauno komitetu, organizuoja nuotolinę tarptautinę mokslinę konferenciją „Romanų kalbų tekstų vertimo akiračiai“, kurios viena iš sekcijų skiriama Dante Alighieri 700-osioms metinėms paminėti.

Konferencijoje pranešimus skaitys ES Teisingumo Teismo Daugiakalbystės direktorato Lietuvių kalbos teisinių vertimų skyriaus teisininkai lingvistai, Europos Parlamento Generalinio vertimo raštu direktorato Lietuvių kalbos skyriaus vertėjai, lietuvių literatūros į įvairias kalbas vertėjai, užsienio autorių grožinės literatūros kūrinių vertėjai į lietuvių kalbą ir vertimo srities tyrėjai.

Tarptautinė mokslinė konferencija „Romanų kalbų tekstų vertimo akiračiai“ vyks nuotoliniu būdu MS Teams platformoje. Maloniai kviečiame registruotis į konferenciją iki balandžio 20 d., 12 val.

Su renginio programa galite susipažinti čia.