VDU vyko pirmoji tarptautinė „Transform4Europe“ mokslinė konferencija

216

Vytauto Didžiojo universitete spalio 24-27 dienomis vyko keturių dienų pirmoji tarptautinė „Transform4Europe“ aljanso konferencija-hakatonas „Transform4Europe International Conference-Hackathon for the Innovative Teaching and Learning Methods in Higher Education“, kurios tikslas skatinti idėjų mainus apie inovatyvius aukštojo mokslo mokymo ir mokymosi metodus, apjungiant visų „Transform4Europe“ aljanso partnerių pajėgumus. Konferencijoje dalyvavo mokslininkai iš daugiau nei 10 pasaulio universitetų.

Per keturias konferencijos dienas dalyviai turėjo galimybę dalyvauti daugybėje turiningų veiklų. Pirmąją konferencijos dieną vyko atidarymo renginys, kuriame buvo pristatyti ir apdovanoti pirmojo „Transform4Europe Innovative Teaching award” nugalėtojai. Sekančiomis konferencijos-hakatono dienomis dalyviai klausėsi pagrindinių konferencijos pranešėjų prof. habil. dr. Gintauto Mažeikio, prof. Stefanijos Ališauskienės ir Anthony F. Camilleri plenarinių pranešimų, taip pat turėjo galimybę iš patyrusių specialistų artimiau susipažinti su dėmesingo įsisąmoninimo (angl. mindfulness) praktika. Dalyviai penkiose skirtingose teminiuose konferencijų sesijose skaitė savo pranešimus, ruošė ir stebėjo stendinių pranešimų pristatymus, bei dalinosi idėjomis hakatone. Ketvirtą konferencijos dieną mokslininkai dalyvavo praktinių ir virtualių seminarų sesijose, kur gilino žinias apie inovatyvias ugdymo praktikas ir apie jų pritaikymo būdus.

Konferencijos uždarymo renginio metu svečius savo pasirodymais džiugino kartu šokti kvietę VDU Tautinių šokių ansamblio „Žilvitis“ šokėjai, modernus VDU teatro pasirodymas ir VDU Muzikos akademijos studentai, kurie sužavėjo auditoriją atlikdami kūrinius įvairiomis kalbomis.

Uždarymo renginio metu VDU prorektorė studijoms dr. Simona Pilkienė akcentavo inovatyvaus mokymosi būdų ieškojimo svarbą ir džiaugėsi renginio įgyvendinimu. „Nepaisant to, kad šios dienos buvo tikrai darbingos ir įtemptos, viskas praėjo nuostabiai, džiaugiuosi matydama puikias kolegų, svečių ir partnerių emocijas, – džiaugėsi prorektorė. – Šis renginys atkreipia dėmesį į naujus mokymo ir mokymosi metodus bei suteikia motyvacijos ieškoti naujų inovacijų aukštajame moksle ir tai yra pagrindinis tikslas, kurio siekiame visi kartu.“

2023 metais į konferenciją kviečia „Transform4Europe” aljansui priklausantis Italijos Triestės universitetas. „Kartu su komanda norime padėkoti už šiltą priėmimą ir turiningas, kartu praleistas dienas Kaune, turime puikų pavyzdį kitų metų konferencijai, – sveikinimo žodį tarė Triestės universiteto profesorė Tullia Catalan. – Mums bus didelė garbė priimti visus Triestės universitete.“

„Transform4Europe” iniciatyva siekiama transformuoti ir palaipsniui integruoti „Transform4Europe“ universitetus į vieną tvarų europinį aljansą: su bendra valdymo struktūra, ją palaikančiomis sistemomis bei centralizuotai teikiamomis paslaugomis. Tarp svarbiausių „Transform4Europe” tikslų – jungtinės studijų programos, verslumas, daugiakalbystė, nuolatinis studentų ir darbuotojų mobilumas bei įtinklinta Europos žinių ir inovacijų ekosistema.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus