VDU „Verslumo forume“ – bendradarbiavimo galimybės

Verslo forumas

Vytauto Didžiojo universitete (VDU) gegužės 10 dieną vyks „Verslumo forumas“. Tiesiogiai transliuojamoje diskusijoje iš  VDU Mažosios salės (S. Daukanto g. 28) universiteto ir verslo atstovai aptars galimas bendradarbiavimo formas.

Tiesioginė transliacija vykdoma internete adresu: https://www.vdu.lt/lt/vdu-verslumo-forumas/

„Verslumo forumo“ metu vyks diskusija, kurioje dalyvaus Lietuvos rinkoje besikuriančio tarptautinio mažų kainų tinklo UAB „Lidl Lietuva“ Personalo ugdymo vadovė Jolanta Kavalė, Jungtinių Amerikos valstijų (JAV) sveikatos apsaugos technologijų paslaugų centro UAB „Intermedix Lietuva“ Gydytojų praktikos padalinio direktorius Audrius Korolkovas bei VšĮ „Versli Lietuva“ departamento direktorius Mantas Zamžickas. Diskusiją moderuoja VDU profesorė, komunikacijos ekspertė, žurnalistė Audronė Nugaraitė.

Situacija Lietuvoje ir studentų atsakomybė

Lietuvoje vis dar trūksta efektyvaus bendradarbiavimo tarp verslo ir mokslo: Pasaulio inovacijų indekse Lietuva užima vieną paskutinių vietų tarp Europos Sąjungos (ES) šalių, o pagal mokslui skiriamas išlaidas ji atsilieka dvigubai – skiria vos 1 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) lyginant su 2 proc. vidurkiu ES.

VDU Mokslo prorektorė, profesorė Julija Kiršienė „Verslumo forumo“ diskusiją pradės nuo mokslo ir verslo bendradarbiavimo galimybių pristatymo bei studento atsakomybių aptarimo, planuojant asmeninę karjerą. „Visuomenė yra vis mažiau hierarchiška, vis mažiau darbdavių ir darbuotojų. Pirmiausia reikia galvoti, kaip susikurti sau darbo vietą, o ne siekti, kad kažkas ją duotų. Ateiti pas darbdavį su savomis idėjomis, ką kurti, kaip plėsti veiklą, sukurti darbo vietą sau ir kitam. Verslumas – savo paties gebėjimų, laiko, kompetencijų valdymas ir gebėjimas juos parduoti. Tą turėtų mokėti kiekvienas ir to turėtų būti mokoma kiekvienoje studijų programoje“, – teigia prof. J.Kiršienė.

Verslo kompetencijų svarba

VDU Verslo praktikų centro vadovas Osvaldas Stripeikis aptars verslumo kompetencijų ugdymo modelius, o jų svarbą versle pristatys Lietuvos pramonininkų konferedacijos Ekonominės ir socialinės verslo aplinkos skyriaus vedėjas Juozapas M. Preikša. Kalbant apie šiuolaikinį santykį tarp verslo ir mokslo, esminiu klausimu tampa verslumas – visuotinai sutariama, jog šiandien verslumas yra kompetencija, kuri reikalinga dirbantiems visose srityse, o ne vien verslininkams. Universiteto vaidmuo, padedant studentams išlavinti šį įgūdį yra itin svarbus.

Vytauto Didžiojo universitete studentų bei tyrėjų verslumą skatina Verslo praktikų centras, kuriame inicijuojami bendri verslo ir universiteto projektai, studentų praktikos, kursai ir mokymai, pradedančiųjų įmonių steigimas.

VDU „Verslumo forumo“ programa.

VDU verslui.