VDU – verslo ir švietimo atstovų iš Japonijos vizitas

1084

Gruodžio 6 d. universitete lankėsi Japonijos verslo ir švietimo atstovų delegacija, kuri susitiko su VDU atstovais ir aptarė bendradarbiavimo galimybes.

VDU apsilankė įmonės „Fukuyama Transporting Co.“ prezidentas Shigehiro Komaru ir generalinis direktorius Yasushi Okamoto, Hirošimos universiteto viceprezidentas prof. dr. Toshiyuki Sato, „Shibuya Ikueikai“ fondo direktorius Hidemitsu Murata, įmonės „Fives Intralogistics K.K.“ generalinis direktorius ir Azijos regiono vadovas Goro Okada bei „Penta-Ocean Construction“ pardavimų vadovas Kenichi Honma.

Delegaciją priėmė VDU Tarptautinių ryšių prorektorė prof. Ineta Dabašinskienė, Humanitarinių mokslų fakulteto dekanė prof. Rūta Eidukevičienė, Informatikos fakulteto dekanė doc. Daiva Vitkutė-Adžgauskienė, Gamtos mokslų fakulteto dekanas doc. dr. Saulius Mickevičius, VDU Azijos studijų centro vyresnysis koordinatorius dr. Linas Didvalis ir Tarptautinių ryšių departamento direktorė Ilona Kazlauskaitė.

Vizito metu buvo aptartos jau esamos bei galimos bendradarbiavimo ir bendrų veiklų sritys. VDU Tarptautinių ryšių prorektorė džiaugėsi, kad Japonija yra itin svarbi universitetui strateginė šalis, o daugiausiai akademinių sutarčių, net aštuoniolika, VDU yra sudaręs būtent su Japonijos universitetais.

„Labai džiaugėmės, kad nuolat vyksta intensyvūs studentų mainai: japonų studentai atvyksta studijuoti į VDU, o mūsų studentai gilinasi žinias mūsų partnerėse, Japonijos aukštosiose mokyklose. Taip pat norėtųsi, kad vyktų ir mokslininkų ir tyrėjų mainai, taip pat Japonijos verslo ir universiteto bendradarbiavimas, kuris prisidėtų prie Lietuvos ir Japonijos verslo augimo ir ryšių stiprinimo“, – esamas ir galimas bendradarbiavimo sritis pristatė prof. I. Dabašinskienė.

 „Hirošimos universitetas yra plataus profilio aukštoji mokykla, todėl mokslo ir studijų bendradarbiavimą su VDU būtų galima vystyti informacinių technologijų, biotechnologijų, gamtos mokslų ir ekonomikos srityse“, – pasakojo Hirošimos universiteto viceprezidentas prof. dr. Toshiyuki Sato.

Vizito metu buvo aptarta galimybė išplėsti studentų mainus, įtraukti Japonijos studentus į VDU organizuojamas vasaros mokyklas, o universiteto studentams dalyvauti Hirošimos universiteto rengiamame šnekamosios japonų kalbos konkurse. Hirošimos universitetas yra vienas iš 18 VDU partnerių universitetų Japonijoje. Bendromis pastangomis VDU yra įkurtas Azijos studijų centro koordinuojamas Hirošimos universiteto Lietuvos centras.

Įmonės „Fukuyama Transporting Co.“ prezidentui Shigehiro Komaru VDU šiais metais suteikė universiteto vizituojančio profesoriaus vardą, už jo indėlį Japonijos ir Lietuvos glaudžių ryšių palaikymą ir veiklą, remiant švietimo sritį. „Esame dėkingi už prezidento S. Komaru vizitą mūsų universitete ir džiaugiamės, kad turime unikalią progą gyvai įteikti vizituojančio profesoriaus sertifikatą. Tikimės kartu toliau vystyti bendradarbiavimą“, – sveikindama profesorių kalbėjo VDU Tarptautinių ryšių prorektorė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.