„VDU vasaros mokykloje“ – šiuolaikinio mokslo pažinimas

5409

Kol politikai ir įvairių sričių ekspertai diskutuoja apie planus ilginti mokslo metus, Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) tai daro jau šeštus metus. Birželio 12-16 dienomis visi Lietuvos 10-12 klasių moksleiviai yra kviečiami dalyvauti „VDU vasaros mokykloje 2017“, kur  galės eksperimentuoti, patirti, sužinoti, bendrauti ir individualiai nuspręsti, kaip patys nori pratęsti likusią vasarą, kitus mokslo metus ar kokias būsimas studijas rinktis.

„VDU Vasaros mokykla 2017“ – tai kursai, paskaitos, galimybė pasirinktas mokslo sritis išbandyti praktiškai bei apsilankyti įvairiose Kauno miesto ir universiteto vietose, organizacijose bei kūrybinėse dirbtuvėse. Norint pakviesti draugą ar iš anskto susipažinti su kitais dalyviais, kviečiama jungtis į renginio socialinio tiklo „Facebook“ paskyrą, kurioje bus skelbiama visa informacija apie būsimas veiklas, organizatorius ir kitas staigmenas.

Moksleiviams – žinių ir pramogų (iš)bandymai

Kiekvieną dieną moksleiviai lankys du pasirinktus skirtingus kursus: rytinį ir popietinį. Gamtos mokslų užsiėmimai kvies gilintis ne tik į  tai, kas sudėta mūsų galvose, bet ir į tai, ką dedame į šiukšlinę. Humanitarai supažindins su skaitmenine humanitarika, organizuos ekskursiją po neatrastą Kauną ir daugiakultūrį žaidimą. Ekonomikos ir vadybos srities specialistai organizuos renginius apie lyderystę ir bandys kartu išsiaiškinti, kokios savybės yra būtinos šalies ekonomiką atstovaujančiam, kompanijai vadovaujančiam ar marketingo strategijas kuriančiam asmeniui.

„Niekas nebesukuria įdomaus žaidimo“ – šią frazę teks pamiršti, nes IT dirbtuvėse moksleiviai turės galimybę išbandyti įvairias multimedijas bei kūrybiškumą, kuriant virtualią realybę. Taip pat vyks kursai, kurių metu bus galima sužinoti, kaip mikrovaldikliai ir mikrokompiuteriai realų pasaulį keičią į išmanų. Meno atstovai skatins kitaip pažvelgti į kultūrinę aplinką: ieškoti simbolių tarp tradicinio ir šiuolaikinio meno, suprasti meno santykį su industrija ir kaip „socialinių tinklų menininkai“, „vlogeriai“, „instagrameriai“ uždirba pirmuosius atlyginimus, nemokamas vakarienes ar keliones.

Politikos ekspertai ir akademikai kvies kritiškai ir tuo pačiu ironiškai analizuoti pasaulio įvykius ir kelti klausimus: kodėl tarp lokalios ir globalios krizės galime dėti lygybės ženklą, ar tikrai egzistuoja europinė tapatybė, o ne tik jos idėja, kodėl Kaunas vadinamas Lietuvos demokratijos židiniu bei kodėl rinkimai dažnai primena televizijos serialą, kurio tęsinys vyksta porinkiminės komunikacijos metu.

VDU Užsienio kalbų institutas moksleiviams pristatys, kodėl ispanų kalba nebėra siejama tik su fiestomis, o užima itin svarbią vietą politiniame ir ekonominiame lauke, atskleis anglų kalbos žodžių daugiaprasmes paslaptis ir kvies susipažinti su lotyniškąja „Carpe diem“ filosofija, pakeliauti tarp italų betarpiško bendravimo iki skandinavų šaltosios ir šiltosios Šiaurės kalbų. Sociologai šią mokslo sritį pristatys kaip visų visuomenės procesų cheminį junginį. Moksleiviai bus kviečiami diskutuoti apie kasdieninę bendravimo dramaturgiją ir kuriamus skirtingus „savojo aš“ personažus, meilę, karjerą ir viską, kas svarbiausia kasdien. Teisės kursus organizuos ne tik profesionalūs teisininkai, o paskaitos apie vieną iš trijų valstybės valdžių vyks skirtingose institucijose: prokuratūroje, teisme, advokatų profesinėje bendrijoje. Tuos, kurie galvoja, kad nepakanka tik išsilavinimo, VDU Verslo praktikų centras supažindins su pagrindinėmis verslumo kompetencijomis ir paprastais metodais joms ugdyti, įtraukiant net ir „Lego“.

Kiekvieną dieną, be žinių, VDU siūlys ir pramogas: orientacines varžybas po Kauno miesto centrą, filmo peržiūrą ir diskusiją po jo. Vienas svarbiausių užsiėmimų, padėsiančių pasiruošti paplūdimio sezonui, o gal net sportinei karjerai – tinklinis kartu su profesionalia tinklininke ir trenere Vytene Vitkauskaite. Dalyviams, visą savaitę lankiusiems pasirinktus kursus, bus išduodami diplomai, o paskutinės dienos popietę vyks iškilmingas „VDU vasaros mokyklos 2017“ uždarymas. 

Registracija baigta

„VDU vasaros mokyklos 2017“  rytiniai kursai

Daugiakalbės pažintys (VIETŲ NEBĖRA)
Ekskursija po neaprėpiamą gamtos pasaulį
Kūrybinė multimedija ir virtuali realybė
Lyderystė
Mikrovaldikliai
Politika kieviename mūsų žingsnyje

„VDU vasaros mokyklos 2017“  popietiniai kursai

Aš, bendruomenė,  visuomenė
Atostogos su teise
Menų laboratorija (VIETŲ NEBĖRA)
Mokslas, kultūra ir pažintis: pailsėk nuo knygų
Šešios verslumo kompetencijos

Pagrindinis moksleivio bilietas į „VDU vasaros mokyklą 2017“ – atvykstant atsivežti dvi atspausdintas ir tėvų ar globėjų pasirašytas sutikimo kopijas.

VDU vasaros mokykla – kas tai?

VDU vasaros mokykla yra skirta vyresniųjų klasių moksleiviams (10-12 kl.), kurie nori pagilinti žinias juos dominančiose srityse, atlikti įdomias praktines užduotis, naudingai praleisti laiką bei susirasti naujų draugų. Renginio tikslas – suteikti moksleiviams laisvą pasirinkimą ir galimybę domėtis tuo, kas labiausiai patinka. Pastebima, kad vasaros mokyklos veiklos padeda moksleiviams priimti sprendimą būsimų studijų krypties orientavimuisi.

Visa informacija apie „VDU vasaros mokyklos 2017“ veiklas, organizatorius ir kitas būsimas staigmenas skelbiama renginio socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Registracija internetu į pasirinktus rytinius ir vakarinius kursus.

Daugiau informacijos:

  • VDU Studijų informacijos centras
  • Adresas K. Donelaičio g. 52-116, 44248, Kaunas
  • Telefonas (8 37) 323 206
  • El. paštas vdu@vdu.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.