VDU užsienio studentai tvarkys Kauno Ąžuolyną

Spalio 8 d., ketvirtadienį, 16 val., VDU studentiška organizacija ESN VMU kviečia studentus prisijungti prie Ąžuolyno tvarkymo darbų ir paneigti mitus apie studentų tinginystę.

Kartu vakarėliuose, kartu ir darbuose!

Kaip teigia ESN VMU prezidentas Karolis Kriuka, užsienio studentų statusas yra labai nuvertinamas, todėl tokiomis akcijomis norima atkreipti dėmesį ir parodyti, jog visuomenės nuomonė yra klaidinga.

„Mūsų organizacijos, „Erasmus studentų tinklo“ (ESN), vienas pagrindinių tikslų – puoselėti žmogiškąsias vertybes ir turtinti vietinę bendruomenę padedant į Kauną atvykusiems tarptautiniams studentams. Uoliai stengiamės sunaikinti įsisenėjusį stereotipą, kad užsienio studentai atvažiuoja čia tik pasilinksminti ir iki ryto lėbauti vakarėliuose. Vytauto Didžiojo universitete ir kitose Lietuvos aukštosiose mokyklose vizituojantys studentai yra stipriai įsilieję į socialinį vietinės bendruomenės gyvenimą. Studentai, besimokantys Kaune, myli šį miestą ir nori prisidėti prie jo išlaikymo“, – džiaugsmingai pasakojo ESN VMU prezidentas.

Kauno miesto savivaldybė taip pat džiaugiasi tokiu organizacijos žingsniu. „2015 m. pavasarį Ąžuolyno parke užsienio studentai kartu su mūsų organizacijos nariais dažė suoliukus ir tvarkė skverelį, kuris vėliau buvo pavadintas „ESN Lietuvos“ vardu. Ši vieta buvo pasirinkta neatsitiktinai – tai ideali poilsio ir pramogų vieta daugeliui jaunų asmenų. Mūsų pasirinkimui pritarė ir Kauno miesto savivaldybė. Ką pastatėme, tą pridera ir sutvarkyti, todėl nepabijoję rudeniškos vėsos visi skubėsime darbuotis gamtoje. Kaip teigia renginio šūkis, „Kartu vakarėliuose, kartu ir darbuose!“, – visus kviečia prisijungti K. Kriuka.

Tūkstantis ir vienas renginys

VDU studentai sėkmingai tęsia gerų darbų virtinę. Pasirodo, „Ąžuolyno“ tvarkymas yra tik maža dalis to, ką ši organizacija daro kasdien. ESN VMU sekcija yra atsakinga už užsienio studentus, atvykstančius studijuoti į VDU. Kiekvieną semestrą organizacijos nariai organizuoja pažintines keliones aplink Lietuvą bei už jos ribų, „Kultūrinius vakarus“, kuriuose užsienio studentai gali pristatyti savo šalį, kultūrą, pavaišinti tradiciniais patiekalais, ir kitus renginius.

Organizuojama ir nemažai socialinių akcijų, pradedant Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos paminėjimu, kuomet užsienio studentai, lydimi organizacijos narių, vyksta į senelių namus, ir baigiant nacionalinėmis kraujo donorystės akcijomis. „Mūsų pareiga yra daryti gerus darbus, tačiau jokios prievartos čia nėra, tik didelis noras ir užsivedimas. Džiaugiamės, kad to noro mūsų užsienio studentams netrūksta. Renginius įgyvendiname tik jų dėka ir tik jiems padedant. Todėl jaučiame abipusę naudą, nes lieka patenkinti ir studentai, ir Kauno miesto gyventojai. Su nekantrumu laukiame spalio 8 dienos, kuomet skubėsime tvarkyti skverelio, kad būtų švaru, gražu ir džiugintų kiekvieno kauniečio akį“, – teigia Nomeda Juodelytė, ESN VMU valdybos narė, atsakinga už socialinę veiklą,

Be viso to, organizacija nuolat laukia naujų narių, norinčių prisidėti prie komandos. Pirmasis susitikimas gali įvykti jau tvarkant „Ąžuolyną“. Organizacijos atstovai tikina – jei kada galvojote apie darbą tarptautinėje komandoje, ESN VMU yra puiki vieta pirmiems žingsniams šio tikslo link.

Karolina Tuminauskaitė