VDU – trečias Lietuvoje pagal pasiekiamumą internete

1277

Didžiausiame akademiniame aukštojo mokslo institucijų reitinge „Ranking Web“ („Webometrics“) Vytauto Didžiojo universitetas šiais metais užėmė aukštą trečiąją vietą tarp visų Lietuvos aukštųjų mokyklų.

Reitinge įvertinami apie 20 000 universitetų – daugiau, nei daugelyje panašių reitingų. VDU šalies mastu užėmė 3-ią vietą, Europoje – 581-ą, o visame pasaulyje – 1817-ą.

„Webometrics“ reitingas įvertina viso pasaulio universitetus pagal jų dalyvavimą ir įtaką internete. Pagrindiniai šio reitingo kriterijai – matomumas (įtaka) ir veikla internete.

Vertinant įtaką, skaičiuojamas nuorodų į universiteto tinklalapį skaičius ir šių nuorodų šaltiniais tapę svetainės domenai. Tuo tarpu veiklos vertinimo kriterijus sudaro dalyvavimas (visi paieškoje randami svetainės puslapiai), atvirumas (internete paskelbti dokumentai – .doc, .pdf ir kiti) ir meistriškumas (10 % dažniausiai cituojamų mokslo darbų atskirose srityse).

„Webometrics“ reitinge akcentuojami ne tik mokslinės veiklos rezultatai, bet ir kiti kriterijai, kurie atspindi pasaulio akademinių institucijų kokybę. Reitingo rengėjai pabrėžia, kad reitinguojami ne universitetų tinklalapiai – universitetai vertinami pasauliniu mastu pagal matomumą ir dalyvavimą internete, atsižvelgiant į jų dėstymo lygį, mokslinių tyrimų rezultatus, tarptautinį prestižą, ryšius su bendruomene ir t. t.

Reitingo autoriai – nepelno siekianti organizacija, mokslinių tyrimų grupė „Cybermetrics Lab“, priklausanti didžiausiai viešai Ispanijos mokslinių tyrimų institucijai „Consejo Superior de Investigaciones Cientificas“ (CSIC).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.