VDU teatre – spektaklis „Intymumas“

3224

Lapkričio 15 ir 16 dienomis 19 val. VDU teatre (S. Daukanto g. 27) vyks „Boriso Dauguviečio auskaro“ laureato režisieriaus Artūro Areimos spektaklis „Intymumas“.

Spektaklis pastatytas pagal prancūzų mąstytojo Jeano-Paulo Sartre‘o noveles iš rinkinio „Siena“ (1936 m.). A. Areima scenoje tekstiliškai supynė „Herostrato” ir „Intymumo” temas ir netgi siužetus.

Intymus prisirišimas, moters ir vyro galios teritorijų susidūrimai, socialinė potencija ir impotencija – temos, kuriomis bendraujama šiame Artūro Areimos surežisuotame susitikime su žiūrovais. „Žmogus įdomus tiek, kiek jis nepaslėptas po padorumo kauke, kiek jis gali būti beodis. Ne anatomiškai nuogas, o nuogas prieš save patį. Įdomu tai, ką jis slepia net nuo dievo”, – sako režisierius.

Spektaklio dėlionės pamatas – intymių pojūčių spektras, kuris formuoja ne tik šiuolaikinius socialinius vaidmenis, bet ir pasaulėžiūrą. Būties filosofija režisieriaus-scenografo sumanyme tiesiogine prasme guli mūsų sovietinėje buitinėje praeityje: iš vaikystės menamuose beskoniuose balduose, „Minsko” šaldytuve, kineskopiniame televizoriuje… Tame rekvizite, kurio apsuptyje formavosi mūsų kartos intymumas…

Vis tik susmegimo į fotelį šiame spektaklyje tikėtis neverta. Specialiai neišbaigti režisūriniai sprendimai aktorius stato tiesiog ant ausų – kiekvieno spektaklio metu jie patys nežino, kuo baigsis viena ar kita scena. Todėl mėgautis teatru čia dvigubai smagiau: kūryba vyksta žiūrovų akivaizdoje.

Inscenizacijos autorius, režisierius ir scenografas – Artūras Areima. Kostiumų dailininkė – Diana Kuzmickaitė. Vaidina Severija Janušauskaitė, Goda Piktytė, Vainius Sodeika, Andrius Žiurauskas. Iš prancūzų kalbos vertė Pranas Bieliauskas.

Spektaklį pristato VDU teatras ir teatras „Mens publica“. Trukmė – 2 valandos.

Bilieto kaina – 30 Lt. VDU darbuotojams ir studentams – 15 Lt. Bilietus platina „Tiketa“, taip pat rezervuoti galima tel. 8 620 43447.

Renginio plakatas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.