VDU – tarpinstitucinio bendradarbiavimo projekto paroda

868

VDU daugiafunkciame studijų ir mokslo centre (Putvinskio g. 23, I aukšte) atidaryta Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto studentų tapybos ir piešinių paroda. Paroda yra vienas iš  tęstinio VDU Menų fakulteto ir VDA Kauno fakulteto bendradarbiavimo renginių.

Pasak VDA KF docento Stasio Mostauskio, parodoje eksponuojami rinktiniai studentų darbai, bet žodis „studentų“ neturėtų būti sietinas su nepilnai įvaldytu profesionalizmu, atvirkščiai, šis žodis nužymi jaunatvišką kūrybiškumo ir eksperimentavimo polinkį, išliekant, žinoma, griežtų technologinių reikalavimų lauke. Tikroji parodos paskirtis – vizualizuoti sunkiai nusakomą griežtų reikalavimų ir jiems subordinuoto (bei juos subordinuojančio) kūrybiškumo derinį. „Be jokios abejonės, pieštukas ir popieriaus lapas yra tokios pat technologinės priemonės kaip ir foto ar vaizdo kamera, nors ir priklausančios ne tai pačiai kartai. Įvaldyti jas yra neabejotinas iššūkis, tačiau dar didesnis iššūkis šias technologijas paversti individualius tikslus realizuojančiomis priemonėmis“ – teigia docentas.

Parodos rengėjai kviečia visus į  VDU Daugiafunkcinį studjų ir mokslo centro pirmąjį aukštą pasidžiaugti kolekciniais VDA KF studentų piešimo ir tapybos darbais studijos studentų piešiniais. Pasak Stasio Mostauskio, paroda turėtų ypač sudominti „tuos, kurie jaučia malonumą vartyti senų, kiek pageltusių, taip pat naujų piešinių kolekcijas, pieštuku ar kreidele atliktuose eskizuose gebančius justi šimtmečių tradicijos kreipinį, nemanančius, kad aktualinama klasikos atmintis yra meno ateities priešas, tikinčius, kad regimos tikrovės atkartojimas klasikinėmis priemonėmis savaime netapatus avangardizmo stokai“.

Parodą apžiūrėti galima  iki vasario 28 dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.