VDU – šveicarų antropologo seminaras apie neformalumą

VDU Socialinės antropologijos centras kviečia į 2016/2017 m. m. pavasario semestro seminarą. Pranešimą seminare skaitys Šveicarijos Friburgo universiteto Socialinės antropologijos instituto antropologas prof. Christian Giordano. Pranešimo tema – „The Political Cultures of Informality: Personalized Relations, Networks and Coalitions“.

Seminaras vyks balandžio 3 d., pirmadienį, 17 val. VDU III-iuose rūmuose (K. Donelaičio g. 52-211 aud., M. Gimbutienės aud.). Pranešime autorius svarstys neformalumo, kuris dažnai visuomenėje sukelia netvarką ir sutrikimą, sampratą antropologinėje perspektyvoje.

Neformalumas ir jo socialinės praktikos dažniausiai siejamos su nevakarietiškomis, iki-moderniomis visuomenėmis, nesugebančiomis organizuotis formaliais struktūriniais modeliais. Taip atsiranda takoskyra tarp vakarietiškų visuomenių ir vadinamųjų besivystančių Viduržemio jūros regiono bei Balkanų šalių visuomenių. Autorius diskutuos, kaip neformalumu grįstos politinės kultūros yra socialiai organizuojamos per tarpusavio santykius, tinklus ir asmenines pasitikėjimo sąjungas.

Platesnė informacija apie seminarą ir lektorių.