VDU surengė mokymus dėstytojams iš Ukrainos

1049

Gruodžio 3-5 dienomis VDU viešėjo dėstytojai iš Ukrainos – svečiai čia atvyko kaip „Erasmus+“ projekto „Rethinking Regional Studies: The Baltic-Black Sea Connection“ dalyviai. Projekte VDU atstovauja Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas, o jo tikslas – europeizuoti projekte dalyvaujančių Odesos, Lvivo, Mariupolio bei Kijevo universitetų (Ukraina) magistro programas politologijos srityje.

Numatoma, kad VDU kartu su Tartu (Estija), Lundo (Švedija) ir Poznanės (Lenkija) universitetais parengs naujas, europietiškas magistro programas, kurias vėliau paliks vystyti Ukrainos universitetams. Pagal susitarimą dėstytojai iš Ukrainos turi po kartą atvykti į Europos universitetą akademiniams mokymams.

Atvykusiems į VDU ukrainiečiams mokymus surengė universiteto dėstytojai. Kaip susidoroti su stresu, kokybiškai dėstyti, pritaikyti skirtingas erdves švietimui ir kitus klausimus pristatė VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė doc. dr. Rita Bendaravičienė, Užsienio kalbų instituto darbuotojos Teresė Ringailienė ir Almantė Meškauskienė, Inovatyvių studijų instituto vadovė doc. Airina Volungevičienė,  Bibliotekos darbuotoja Inga Lukoševičiūtė, Psichologijos katedros mokslininkai Loreta Gustainienė ir Andrius Šmitas, Studijų departamento darbuotojos Izabela Savickienė ir Virginija Bortkevičienė, Viešosios komunikacijos katedros docentas Jaq Greenspon bei Švietimo akademijos darbuotoja dr. Auksė Petruškevičiūtė.

Gruodžio 3 dienos rytą svečiai aptarė VDU ir Ukrainos universitetų bendradarbiavimo galimybes bei projekto eigą su VDU tarptautinių ryšių prorektore prof. Ineta Dabašinskiene ir Tarptautinių ryšių departamento vadove Ilona Kazlauskaite.

Vizito metu ukrainiečiai kartu su VDU atstovais išvyko į Vilnių, kur buvo surengtas susitikimas Švietimo ir mokslo ministerijoje su ministrės pavaduotoju prof. Eugenijumi Butkumi. Taip pat vyko apsilankymai Studijų kokybės ir vertinimo centre ir LR Seime – čia projekto dalyvius sutiko Seimo pirmininkas V. Pranckietis, vicepirmininkas J. Liesys ir jo padėjėja, Švietimo akademijos dėstytoja dr. Auksė Petruškevičiūtė.

Ukrainos dėstytojų priėmimą Vytauto Didžiojo universitete koordinavo VDU Regionistikos katedros prof. Mindaugas Jurkynas ir Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Studijų ir tarptautinių ryšių koordinatorė Aistė Žemaitytė.

Apie projektą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.