VDU su Ukraina planuoja jungtines studijas

1089

Vytauto Didžiojo universitete (VDU) rugsėjo pabaigoje atsakomąjį vizitą surengė Nacionalinio kalnakasybos universiteto (angl. National Mining University) (Dniepras, (buvęs Dniepropetrovskas), Ukraina) rektorius prof. Gennadiy G. Pivnya, aukštojo mokslo prorektorius Prof. Oleksandr Aziukovskyi, Teisės fakulteto dekanas Dr. Serhii Hryshchak bei Istorijos ir Politikos katedros vedėjas dokt. Gennadii Pervyi.

Vizito metu Nacionalinio kalnakasybos universiteto atstovai lankėsi VDU Gamtos mokslų, Humanitarinių mokslų, Menų, Politikos mokslų ir diplomatijos, Socialinių mokslų, Teisės fakultetuose, Muzikos akademijoje ir Užsienio kalbų institute, kur diskutavo apie bendradarbiavimo galimybes.

Stiprinant akademinius ryšius, Nacionalinis kalnakasybos universitetas ir VDU planuoja rengti jungtines studijų programas, kurios palengvintų kaimynės integraciją į Europos Sąjungą (ES) ir sudarytų vis daugiau galimybių ukrainiečių studentams bei dėstytojams atvykti į Lietuvą. Bendradarbiavimo sutartis yra pasirašyta universiteto lygmeniu, todėl ateityje siekiama jungtines studijų programas organizuoti įtraukiant kuo daugiau VDU fakultetų. „Vizito metu konkretūs jungtinių studijų organizavimo klausimai buvo aptariami tik dėl vienos Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto bakalauro programos – Pasaulio politika ir ekonomika, kuri vykdoma anglų kalba“, – teigia VDU Tarptautinių ryšių tarnybos (TRT) Nuolatinių studijų užsienio kalbomis specialistė Orinta Movsesjan.

Nacionalinį kalnakasybos universitetą itin domina ir kitos jungtinės studijų programos, tokios kaip Istorija, Socialinis darbas ir Teisė.  Orintos Movsesjan teigimu, Dniepro srityje taip pat nėra galimybės įgyti socialinio darbo specialybę, todėl atsiradus šiems naujiems iššūkiams, VDU pasidalins patirtimi, sukaupta socialinių mokslų plotmėje, padės taikyti mokslinius metodus praktikoje ir parengti kvalifikuotus socialinius darbuotojus, kurie dabar ypač reikalingi šalyje.

Nacionaliniame kalnakasybos universitete jau veikia VDU studijų informacinis centras, kur vietos studentai ir mokslininkai informuojami apie galimybes studijuoti Lietuvoje, vykdyti bendrus projektus bei studentų ar dėstytojų mainus. VDU informacinis centras atidarytas neseniai vykusioje Lietuvai skirtoje šventėje, kurioje lankėsi ne tik Vytauto Didžiojo universiteto, tačiau ir Lietuvos Respublikos (LR) Seimo atstovai. Spalio mėnesį VDU TRT atstovai lankysis Dniepre, kuomet aplankys ir universiteto informacinį centrą.

Praėjusiais metais VDU kartu su Ukrainos ir Lenkijos atstovais įsteigė tarptautinį universitetų konsorciumą, kurio tikslas – užmegzti akademinę partnerystę, dalintis idėjomis, tyrimais, patirtimis. Pasak mokslininkų, tokie mainai ypač reikšmingi ne tik Ukrainoje vykstančio karo kontekste, bet ir dėl globalizacijos, skatinančios Europos valstybes bendradarbiauti visose srityse.

Ryšius su Ukrainos universitetais VDU palaiko jau ne pirmus metus – pirmoji VDU atstovybė Ukrainoje buvo įkurta dar prieš konfliktą su Rusija 2013 metais, tačiau dėl susidariusios situacijos turėjo sustabdyti veiklą. Praėjusiais metais, atsižvelgdamas į prasidėjusius neramumus, VDU įsteigė stipendijas, skirtas ukrainiečių studentams, kad šie galėtų atvykti ir studijuoti Lietuvoje.

Daugiašalę bendradarbiavimo sutartį su VDU pasirašė keturi Ukrainos universitetai: L. Ukrainkos Rytų Europos nacionalinis universitetas, Ukrainos Vasylio Stefanyko Priekarpatės nacionalinis universitetas, valstybinis universitetas „Ostrogo akademija“, Chmelnyckio valstybinis universitetas. Dar dvi aukštosios mokyklos konsorciume atstovauja Lenkijai: Chelmo universitetas ir Liublino katalikiškasis universitetas.

2015 m. VDU suorganizavo kampaniją „VDU Ukrainai“ („VMU for Ukraine“), kuri suteikė galimybę Ukrainos piliečiams skirti pilnas ir dalines stipendijas studijoms VDU. Universitete nuolat studijuoja studentai iš Ukrainos, jau dvejus metus veikia studentų įkurtas akademinis Ukrainos klubas, skleidžiantis žinią Lietuvoje apie šią šalį, jos kultūrą, istoriją, tradicijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.