loader image

VDU studijų programos – vienos stipriausių šalyje

1642

„Vytauto Didžiojo universitetas deda nuolatines pastangas, siekdamas gerinti aukštojo mokslo kokybę Lietuvoje – kiekvienais metais stambiname programas, siekdami išvengti dubliavimosi ir skatindami optimizaciją, tad programų skaičius universitete yra mažinamas tikslingai. Šiemet per LAMA BPO vykdome priėmimą į 38 studijų programas, praėjusiais metais jų buvo 44“, – teigia VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

Studijų kokybės vertinimo centras (SKVC) pateikė 2010-2016 metais atliktų vykdomų studijų programų vertinimų rezultatų apžvalgą Lietuvos aukštosiose mokyklose. Universiteto pastangos neliko neįvertintos – SKVC duomenimis, VDU studijų programų, akredituotų šešeriems metams, proporcija su akredituotomis trejiems metams ir neakredituotomis programomis yra viena geriausių šalyje. Iš 90 studijų programų neakredituotos yra vos 2, o dauguma – net 62 (69 procentai), yra akredituotos 6 metams. Trejiems metams akredituotos 26 studijų programos.

„Kitaip tariant, du trečdaliai studijų programų neturi jokių esminių trūkumų, o beveik visos likusios programos – tokius nedidelius trūkumus, kuriuos universitetas yra pajėgus ištaisyti pats”, – pasakoja rektorius.

Pasak prof. J. Augučio, svarbu paminėti, kad VDU išsiskiria iš kitų universitetų artes liberales studijų sistema, kuri suteikia studentams laisvę studijuojant vienoje studijų programoje rinktis gretutines studijas ir studijuoti visai kitą programą, netgi iš kito fakulteto. Taip pat studentai gali rinktis nemokamai mokytis daugiau kaip 30 užsienio kalbų.

„Taigi, studijos VDU reiškia visapusišką išsilavinimą nepaisant kokioje konkrečioje studijų programoje studijuojama, nes VDU absolventai universitetą palieka su platesniu akiračiu ir gebantys kritiškai vertinti problemą iš skirtingų požiūrio taškų, moka prisitaikyti prie naujų žinių, yra drąsūs priimti savarankiškus ir kompetentingus sprendimus profesinėje srityje“, – priduria rektorius prof. J. Augutis.

Liepos 19 d. baigėsi LAMA BPO pagrindinio priėmimo į bakalauro ir vientisąsias studijas pirmasis etapas. Pagal pirmąjį prioritetą Vytauto Didžiojo universiteto populiariausiomis bakalauro studijų programomis pasirinktos: Anglų filologija, Biotechnologija, Informatikos sistemos, Istorija, Kūrybinės industrijos, Lietuvių filologija ir leidyba, Marketingo vadyba, Multimedijos ir interneto technologijos, Naujųjų medijų menas, Pasaulio politika ir ekonomika, Psichologija, Rytų Azijos šalių kultūros ir kalbos Skandinavijos šalių kultūros ir kalbos, Socialinis darbas, Teisė, Teisė ir finansai, Viešoji komunikacija.

Antrasis LAMA BPO  priėmimo pageidavimų prioritetų prašymuose koregavimas vyks nuo liepos 28 d. 12 val. iki liepos 30 d. 17 val.

Daugiau informacijos apie studijas VDU.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.