VDU studentams suteiktos mokesčių lengvatos

1826

Vytauto Didžiojo universitetas, įgyvendindamas socialiai atsakingo universiteto misiją, kiekvieną semestrą skiria mokesčių už studijas bei apgyvendinimą bendrabutyje lengvatas studentams atsižvelgiant į jų socialinę padėtį bei paskutinės sesijos išklausytų dalykų, įvertinus kreditus, vidurkį, kuris turi būti ne mažesnis kaip 8 (aštuoni) balai, taikant mokesčio už studijas lengvatas arba gyvenamąją vietą bendrabutyje – taikant apgyvendinimo bendrabučiuose mokesčio lengvatas.

Universitetui paskelbus apie galimybę skirti lengvatas mokesčiui už studijas bei apgyvendinimo mokesčiui sumažinti 2017/2018 m. m. rudens semestrui, buvo gauti 48 studentų prašymai sumažinti mokestį už studijas bei 51 studentų prašymų sumažinti mokestį už apgyvendinimą universiteto bendrabučiuose.

Įvertinus VDU skirtos paramos dydį, skirtą mokestinėms lengvatoms, bei atlikus pateiktų duomenų analizę, vadovaujantis VDU mokestinių lengvatų teikimo ir kompensacijų skyrimo tvarkos aprašu, mokesčių už studijas ir apgyvendinimą lengvatoms 2017/2018 m. m. rudens semestre VDU skyrė daugiau kaip 8 700 EUR paramos, iš kurių 600 EUR buvo skirta iš VDU surinkto 2 % gyventojų pajamų mokesčio.

Mokesčio už studijas lengvatos skyrimo kriterijai

Mokestis už studijas buvo sumažintas studentams, kurie neturi abiejų tėvų arba jiems iki pilnametystės buvo paskirta globa (našlaičiams); neįgaliems studentams; studentams, iš šeimų, kuriose yra 4 ir daugiau vaikų bei studentams, kurių šeimos pajamos 1 asmeniui yra mažesnės nei 360 EUR/mėn., atsižvelgiant į studentų paskutinės sesijos akademinį vidurkį:

  • jei vidurkis yra nuo 9,50 iki 10,00 balų, mokestis už studijas sumažintas – 75 %
  • jei vidurkis yra nuo 9,00 iki 9,49 balų, mokestis už studijas sumažintas – 50 %
  • jei vidurkis yra nuo 8,00 iki 8,99 balų, mokestis už studijas sumažintas – 25 %

Iš viso buvo patenkinti 12 studentų prašymų skirti mokesčio už studijas lengvatas 2017/2018 m. m. rudens semestre (25 % nuo visų prašiusiųjų), taip suteikiant daugiau nei 4 400 EUR universiteto paramos studentams.

Mokesčio už apgyvendinimą lengvatos skyrimo kriterijai

25 % apgyvendinimo universiteto bendrabučiuose mokesčio lengvata buvo skirta studentams, kurie neturi abiejų tėvų; arba jiems iki pilnametystės buvo paskirta globa (našlaičiams); neįgaliems studentams; studentams, iš šeimų, kuriose yra 4 ir daugiau vaikų bei studentams, kurių šeimos pajamos 1 asmeniui yra mažesnės nei 120 EUR/mėn.

Iš viso buvo patenkinti 36 prašymai skirti mokesčio už apgyvendinimą lengvatą 2017/2018 m. m. rudens semestre (71 % nuo visų prašiusiųjų), taip suteikiant daugiau nei 4 300 EUR universiteto paramos studentams.

Studijų ir apgyvendinimo bendrabutyje mokesčio lengvatų konkurso rezultatai yra paskelbti asmeniškai informuojant kiekvieną lengvatos prašiusį studentą elektroniniu laišku, kuris buvo nurodytas el. paraiškos anketoje.

Daugiau informacijos apie mokestines lengvatas

Daugiau informacijos

  • Studentų centras (Studentų reikalų departamentas)          
  • Adresas  S. Daukanto g. 27–206, 44249 Kaunas
  • Telefonas   (8 37) 751 175
  • El. paštas   studentas@vdu.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.