VDU studentai galės nemokamai rinktis gretutines studijas (papildyta)

8704

Atsižvelgiant į Švietimo ir mokslo ministerijos vykdomą švietimo sistemos pertvarką, Vytauto Didžiojo universitete pakeista gretutinių studijų organizavimo tvarka. Nuo šiol visi bakalauro studijų studentai, be savo specialybės studijų, galės nemokamai rinktis ir bet kurios kitos programos gretutines studijas.

„Pasirinkę gretutinę specialybę, studentai įgis platesnį išsilavinimą, taip pat praplės savo įsidarbinimo galimybes, nes su įvairesniu ir didesniu kompetencijų „bagažu“ gebės geriau prisitaikyti prie darbo rinkos pokyčių. Gretutinės studijos jiems atvers kelius ir į tos pačios krypties magistrantūrą – nebereikės studijuoti išlyginamųjų dalykų,“ – apie šios studijų formos privalumus pasakojo VDU studijų prorektorius prof. Jonas Ruškus.

Pavyzdžiui, menotyros studentai galės įgyti vadybos arba viešosios komunikacijos pagrindus, tad jiems bus lengviau įsidarbinti žiniasklaidoje ar meno renginių organizavimo srityje. Informatikos studentai galės įgyti  ekonomikos specialybę ir realizuoti save verslo informatikos sferoje, studijuojantys socialinį darbą – įgyti viešojo administravimo žinių,  politikos mokslų studentai galės įgyti teisės pagrindus ir t.t.

Pradėti studijuoti gretutinę studijų programą studentai galės jau nuo pirmojo semestro. 2010 m. į universitetą priimti studentai galės rinktis iš 28 gretutinių studijų programų, o sėkmingai baigus studijas, jų diplomuose bus įrašytas dvigubos kvalifikacijos laipsnis. Studentams, kurie į universitetą įstojo anksčiau, taip pat nereikės mokėti už gretutines studijas, tačiau, jas baigus, pagal senąją tvarką bus įteiktas kvalifikaciją liudijantis pažymėjimas.

Gretutinės  studijos Vytauto Didžiojo universitete vykdomos nuo pat universiteto atkūrimo pradžios, tačiau, tik įgyvendinant aukštojo mokslo reformą, sudarytos sąlygos lanksčiau organizuoti studijas bei suteikti studentams dvigubą kvalifikaciją.

Studentai, pasirinkę ar planuojantys rinktis gretutines studijų programas nuo 2010 m. rugsėjo 1 d., turėtų kreiptis į savo fakulteto dekanatą ir parašyti prašymą, nurodant pasirinktos gretutinės studijų programos pavadinimą.

Daugiau informacijos teikia:

VDU Akademinių reikalų tarnyba
Laisvės al. 53, LT-44248 Kaunas
Telefonas (8 37) 323 599
El. paštas dir@art.vdu.lt ; darbuotojai@art.vdu.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.