VDU studentai dovanojo kraujo naujagimiams

3451

Lapkričio 18 d. ESN VMU kartu LSMUL Kauno klinikų Kraujo centru surengė kraujo donorystės akciją „Kaunieti, būk dosnus!“. Surinktas kraujas bus skirtas Kauno naujagimiams.

Vienas kraujo donoras gali išgelbėti iki 3 gyvybių. Dalyvauti norėjo daug studentų, kai kuriems net teko stovėti eilėje belaukiant galimybės dovanoti kraujo. 47 žmonės norėjo duoti kraujo miesto naujagimiams, tačiau tai padaryti galėjo 41 – kiti buvo netinkami dėl medicininių priežasčių.

ESN VMU didžiuojasi VDU studentais, ypač iš užsienio – nors kraujo davė tik 6 užsienio studentai, norėjusiųjų prisidėti buvo daug daugiau. Deja, nemažai studentų neatsinešė asmens dokumentų. Nepaisant to, kraujo donorų skaičius vis tiek buvo milžiniškas. Kiekvienas donoras paaukojo 450 ml kraujo, tad iš viso per penkias valandas lapkričio 18-ąją buvo paaukotas įspūdingas kiekis – net 18 450 ml kraujo.

Kiekvienas donoras yra didvyris. ESN VMU ir LSMUL Kauno klinikų Kraujo centro specialistai džiaugėsi matydami tiek daug dosnių žmonių, noriai sutikusių padėti. Žinią apie žmones, kuriems reikia kraujo, skleidė ne tik pati akcija, bet ir jos šūkis – „Nebūk nejautrus, būk didvyriu – tai tavo kraujyje!“. Ši jau tradicija tapusi ESN VMU kraujo donorystės akcija yra projekto „SocialErasmus“ dalis.

Ernesta Strakštytė
Kviečiame žiūrėti Mildos Zakaitės fotoreportažą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.