VDU studentai dalyvavo vasaros stovykloje Kinijoje

Šią vasarą Konfucijaus centro kvietimu Kinijoje viešėjo trys VDU Rytų Azijos šalių kultūrų ir kalbų (RASK) programos antrakursiai, pasirinkę studijuoti kinų kalbą. Keletą savaičių jie praleido vasaros mokykloje, kur artimiau susipažino su Kinijos kultūra, keliavo, studijavo kinų kalbą. Kviečiame skaityti interviu su Kinijoje viešėjusiais VDU studentais Rimvydu Markevičiumi ir Andriumi Vilku.

Kaip ryžotės dalyvauti šioje stovykloje?

Andrius:
Visų pirma, labai ačiū VDU Azijos studijų centrui už suteiktą galimybę sudalyvauti šiame projekte, kuris buvo tarsi motyvacijos užtaisas toliau žengti šiuo keliu. Tik sulaukęs galimybės lėkti į šią šalį, net nedvejodamas ja pasinaudojau. Visa ši patirtis, jau dabar galiu tvirtai pasakyti, nenuėjo veltui. Išvažiavau kaip žmogus su vienokiu požiūriu, o grįžau pasaulį suvokdamas žymiai plačiau.

Tai ar išmokote, sužinojote ką nors nauja?

Andrius:
Pati stovykla susidėjo iš paskaitų bei kultūrinės veiklos. Paskaitų metu teigiamas emocijas sukėlė be galo didelis kai kurių dėstytojų noras perteikti kuo daugiau žinių per tokį trumpą laiką. Ir, manau, tai puikiai pavyko. Kiniškai kalbantys žmonės,visada supanti šios šalies kultūra nepastebimai įliejo į vietinę rutiną. Kultūrinė programa bei ypatingas dėmesys ir globa, jaučiama iš universiteto, neleido pasislėpti šypsenai. Visa programa buvo sukurta idealiai, taip pat puikią atmosferą kūrė mūsų grupės lyderės begalinis rūpestis.

Rimvydas:
Paskaitos… Na, buvo ir gan nuobodžių, kaip ir kiekviename universitete, bet buvo ir be galo linksmų (dėstytoja šnekėjo kiniškai). Be abejo, šnekėdavo lengvais sakiniais, o kai matydavo, kad visai nesuprantame, išaiškindavo angliškai. Geras iššūkis. Esi priverstas gaudyti kiekvieną žodį ir stengiesi suprasti, todėl mūsų kinų kalbos žinios smarkiai pagerėjo (o kur dar visokie gyvenimiški niuansai, kurių išmokė dėstytoja). Puiku.

O kaip maistas, gyvenimo sąlygos?

Rimvydas:
Stovykloje mes buvom priimti, daugumos žodžiais tariant, kaip VIP. Mumis rūpinosi, klausė, ar nieko netrūksta, netgi meilikavo, padėjo, stengėsi kuo daugiau parodyti, apgyvendino puikiame viešbutyje, visur vežiojo. Vandens ir užkandžių netrūko, valgėm kiek norėjom. Be abejo, maisto įvairovė milžiniška, tik ne viskas tinka vakarietiškam skrandžiui… Pagaliukais valgyti ir įdomu, ir gan sveika (greičiau pajunti sotumo jausmą, neryji).

Be galo nuostabi stovykla. O ir kompanija buvo linksma, nepiktybiška ir nepasipūtusi. Susiradome draugų ir užmezgėme ryšius su Vilniaus sinologais. Su kinų studentais beveik neteko bendrauti – nebuvom nei suvesti, nei supažindinti, bet vis tiek įspūdžiai išliko nuostabūs!

Ar pasitarnaus ši patirtis jūsų studijoms čia, RASK programoje VDU?

Andrius:
Ši kelionė man suteikė ypač didelį motyvacijos užtaisą toliau mokytis bei, svarbiausia, išmokti kinų kalbą, visur ir visada sugebėti kelti sau aukščiausius tikslus. Ypatingas vietinių žmonių geranoriškumas bei galimybių šalies vizija man neleidžia abejoti, jog būtinai dar ten sugrįšiu. Tik po šios kelionės supratau, kokios puikios perspektyvos atsiveria baigus mūsų studijų programą. Be to, ji dar kartą patvirtino ne kartą girdėtą teiginį,jog norėdamas išmokti kinų kalbą turi būtinai apsilankyti šioje šalyje.

Rimvydas: Šis pasiūlymas važiuoti į Kiniją be galo daug pakeitė. Visų pirma, būdamas ten įgijau motyvacijos išmokti gerai susišnekėti kiniškai. Antra, patirti šią kultūrą gyvai ir studijuoti apie ją iš vadovėlių yra du skirtingi dalykai. Tu jos visiškai nesuprasi, kol nepajusi, o mes pajutome. Ir nemažai. Tai didžiulis žingsnis besimokant šios specialybės. Apskritai, ši kelionė milžiniškai praplėtė mano suvokimą, akiratį. Jaučiuosi be galo dėkingas ir patenkintas.

Ačiū už pokalbį.