loader image

VDU stiprina ryšius su geriausiais Azijos universitetais

1017

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) stiprina savo poziciją kaip išskirtinius ryšius su geriausiais Rytų Azijos universitetais turinti aukštoji mokykla – praėjusią savaitę VDU atstovai aplankė ne tik Lingnano universitetą Honkonge, kur vyko viso pasaulio laisvųjų menų lyderių konferencija, tačiau ir naujus bei esamus universiteto partnerius Pietų Korėjoje. Tarp jų – vienu stipriausių pasaulyje pripažintas Seulo nacionalinis universitetas (SNU), kuriam padedant VDU planuoja Lietuvoje steigti Korėjos studijų institutą.

VDU rektorius prof. Juozas Augutis ir tarptautinių ryšių prorektorė prof. Ineta Dabašinskienė lapkričio 20–21 dienomis dalyvavo Honkonge vykusioje konferencijoje „Laisvųjų menų išsilavinimas Azijos kontekste: pasiekimai, iššūkiai ir perspektyvos“. Renginio metu VDU ir kitų Artes liberales universitetų atstovai iš Azijos, Europos ir Šiaurės Amerikos diskutavo apie tai, kaip laisvieji menai gali padėti parengti ateities lyderius, diegti inovacijas ir kelti švietimo kokybę įvairiuose pasaulio regionuose.

Savo vizitą Rytų Azijoje VDU atstovai tęsė apsilankydami trijuose Pietų Korėjos universitetuose. Du iš jų – Korėjos ir Kyung Hee universitetai – jau yra VDU partneriai, todėl su šių aukštųjų mokyklų atstovais buvo diskutuojama dėl naujų iniciatyvų ir bendrų projektų. Naujas memorandumas ir mainų sutartis buvo pasirašyti lankantis Seulo nacionaliniame universitete (SNU). Šis susitarimas yra itin reikšmingas VDU ir Lietuvai, kadangi pagal mokslinį lygį SNU yra vienas stipriausių VDU partnerių pasaulyje – tai prestižiškiausias Pietų Korėjos universitetas, šiemet užėmęs 36 vietą pasauliniame reitinge „QS World University Rankings“ ir 11 vietą tarp Azijos universitetų.

VDU ir Korėjos universiteto atstovai

„VDU visuomet skyrė didelį dėmesį tarptautiškumui – šiuo metu universitetas turi partnerių daugiau nei pusšimtyje pasaulio valstybių ir yra vienas iš regiono lyderių šioje srityje. Itin džiugu, kad ilgame ir įvairiame mūsų partnerių sąraše netrūksta Rytų Azijos universitetų, kurie išsiskiria kaip itin pažangūs ir konkurencingi pasaulio mastu“, – sakė VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

Pasak VDU tarptautinių ryšių prorektorės prof. Inetos Dabašinskienės, VDU inicijuojama strateginių partnerysčių plėtra Rytų Azijos regione yra svarbus ir sėkmingai įgyvendinamas uždavinys. „VDU ir SNU sutarties pasirašymas – tai sistemingos ir nuoseklios veiklos, siekiant gerinti aukštojo mokslo kokybę ir tarptautiškumą, rezultatas. Pagal šį memorandumą, abiejų šalių mokslininkai galės dalyvauti bendruose mokslo tyrimuose, bus vykdomos studentų ir dėstytojų mainų bei bendros studijų programos“, – pasakojo prorektorė.

Universitete bus vykdomos su P. Korėja siejamos studijos ir tyrimai, tobulinamos su šia šalimi susijusios regioninės kompetencijos, dalinamasi geriausiomis praktikomis bei šiai valstybei aktualia moksline ir studijų medžiaga. Universitetai taip pat ketina bendradarbiauti Lietuvoje įsteigiant Korėjos studijų institutą.

Šiuo metu Vytauto Didžiojo universitete politikos mokslų paskaitas dėsto Seulo nacionalinio universiteto absolventė dr. Yuree Kim. Tarp SNU absolventų taip pat yra ir buvęs Jungtinių Tautų organizacijos generalinis sekretorius Ban Ki-moon – VDU garbės daktaras. Glaudesnius ryšius aukštosioms mokykloms pavyko užmegzti šių metų rugsėjo mėnesį, kai SNU atstovai lankėsi Vytauto Didžiojo universitete.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.