VDU sociologei – prestižinė „Fulbright“ stipendija

1998

VDU Sociologijos katedros vedėja doc. dr. Milda Ališauskienė laimėjo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) įsteigtą „Fulbright“ stipendiją. Ši stipendija religijų įvairovę ir religingumo pokyčius Lietuvoje tyrinėjančiai mokslininkei suteikia galimybę penkis mėnesius stažuotis Kalifornijos universitete, Santa Barbaroje.

Sociologė M. Ališauskienė nuo sausio mėnesio darbuosis Kalifornijos universiteto Religijos mokslų katedroje, kur apibendrins 2012-2015 m. vykdytų religinių mažumų priėmimo Lietuvos visuomenėje socialinių tyrimų duomenis ir rengs mokslinę monografiją.

Pasak Sociologijos katedros vedėjos, religinių mažumų priėmimo šiuolaikinėje Lietuvoje tyrimų duomenys leidžia pažvelgti į kitaip mąstančio, tikinčio ar gyvenančio individo tolerancijos socialinį kontekstą, analizuoti, kaip ir dėl kokių priežasčių keičiasi visuomenės nuostatos mažumų grupių atžvilgiu. „Religinių mažumų priėmimo šiuolaikinėse visuomenėse socialinių mechanizmų suvokimas leidžia giliau suprasti Lietuvos visuomenę bei prognozuoti kitų socialinių grupių priėmimo socialinius mechanizmus ir, esant poreikiui, juos kurti“, – teigia mokslininkė.

Stažuotės metu M. Ališauskienė susipažins su JAV religinių mažumų priėmimo ir tolerancijos socialiniu kontekstu, naujausiais mokslininkų darbais šioje srityje, konsultuotis su religijos mokslų ir sociologijos tyrėjais, dirbančiais Kalifornijos universitete. M.Ališauskienė savo tyrimų rezultatus pristatys ir kituose JAV universitetuose.

„Fulbright“ stipendija (angl. Fulbright Program) yra vienas prestižiškiausių apdovanojimų, kuris buvo įkurtas JAV senatoriaus James William Fulbright iniciatyva. „Fulbright“ stipendijos laimėtojams keliami ypač aukšti reikalavimai, kurių vienas svarbiausių yra lyderystės potencialas. Pretenduoti į šią stipendiją gali studentai, absolventai, mokslininkai, menininkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus