VDU skiria stipendijas pasaulio lietuviams

1268

Vytauto Didžiojo universitetas, minėdamas savo atkūrimo 25-metį, skiria 10 Lituanistikos stipendijų būsimų Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursų dalyviams bei 2 stipendijas lituanistikos studijoms (semestro ir (ar) akademinių metų trukmės kursams). VDU padengs vasaros kursų ir semestro studijų mokestį bei dalyvių apgyvendinimo išlaidas studijų laikotarpiu.

Į Vytauto Didžiojo – Pasaulio lietuvių – universitetą kviečiami atvykti lietuvių bendruomenių nariai, lituanistinių centrų studentai, studijuojantys baltistiką, lietuviškų šaknų turintys ar jų ieškantys pasaulio lietuviai, lietuvių kalbą ir kultūrą puoselėjantys užsienio šalių piliečiai.

Intensyvūs Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai VDU Humanitarinių mokslų fakultete vyks 2014 m. liepos 21 – rugpjūčio 16 dienomis. Tuo laikotarpiu į Kauną sukviečiamas jaunimas iš viso pasaulio.

„Šiais metais į Lietuvą pasaulio lietuvius kviečia sugrįžti Lietuvos dainų šventė, Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas. Nuoširdžiai tikime, kad prieš ketvirtį amžiaus bendromis Lietuvos ir išeivijos mokslininkų pastangomis atkurtas Vytauto Didžiojo universitetas, siekdamas tapti viso pasaulio lietuvių akademiniu ir kultūros centru – Pasaulio lietuvių universitetu, – bus patrauklus visiems besidomintiems Lietuva ir lietuvių kalba“, – teigė Humanitarinių mokslų fakulteto dekanė, Lietuvių kalbos ir kultūros kursų vadovė prof. Ineta Dabašinskienė.

Pasak kursų vadovės, VDU jau tapo svarbiu traukos centru visiems, besidomintiems mūsų šalies kalba ir kultūra. „Branginame ir vertiname kiekvieną, kuris buvo ir yra kartu su mumis. Universitetas, švęsdamas savo atkūrimo 25-metį, nori švente dalytis su kitais. Nuoširdžiai kviečiame visus Lietuvos draugus susitikti vėl Kaune“, – sakė prof. I. Dabašinskienė.

Daugiau informacijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.