VDU ŠA kviečia dalyvauti projekte „Lietuvos mokytojas 2023“

392

Kas yra geriausias mokytojas? Vieniems – padėjęs siekti aukščiausių įvertinimų, kitiems – tapęs asmenybės pavyzdžiu. O kas jums? Portalas lrytas.lt skelbia projektą „Lietuvos mokytojas 2023“. Projekto partneris – VDU Švietimo akademija.

Projekto tikslas – įvertinti ir paskatinti mokytojus, kurie keičia ne tik mokinių ateitį, bet ir šalies švietimo veidą. Taip pat – padrąsinti jaunus žmones rinktis mokytojo profesiją, o dabartiniams mokytojams patvirtinti, kad jų įdėtas darbas ir atsidavimas turi išskirtinę prasmę ir yra vertinamas.

Mokytojo profesijos prestižas ir mokytojų trūkumas yra bene dažniausiai gvildenamos švietimo temos Lietuvoje. VDU Švietimo akademijos kanclerės dr. Linos Kaminskienės teigimu, profesijos prestižą nusako jos objektyvioji ir subjektyvioji pusės. „Objektyvioji – darbo užmokestis, darbo sąlygos ir kiti socialiniai-ekonominiai aspektai, tačiau bene svarbiausią vaidmenį vaidina subjektyvioji profesijos pusė, kurią nusako patys mokytojai ir kiti visuomenės nariai. Mokytojo specialybės prestižo neįmanoma sukurti per dieną. Tai yra ilgas, pasitikėjimu ir sąmoningomis pastangomis grįstas kelias, kuriame veikia visi faktoriai: universitetai, rengiantys mokytojus, pedagogai, vaikai, tėvai. Subjektyvus profesijos statusas pagerėja, kai mokytojai jaučiasi vertinami savo profesijoje, kai mokyklų vadovai, tėvai ir švietimo politikai jais pasitiki, kai mokytojai jaučiasi vertinami ir gerbiami besimokančiųjų. Mūsų universitetas įsitikinęs, kad gerais mokytojais ne tik gimstama, bet jais ir tampama, kai gaunamas aukšto lygio išsilavinimas ir kai yra puikūs pavyzdžiai, į kuriuos norisi lygiuotis ir iš jų mokytis. Tad raskime tuos geruosius pavyzdžius ir įkvėpėjus – Lietuvos metų mokytojus – visi kartu“, – pabrėžė profesorė.

VDU, būdamas didžiausias pedagogų rengimo centras Lietuvoje, Kaune ir Vilniuje rengiantis mokytojus, yra vienas šio projekto partnerių ir apdovanojimų organizatorių, kuris siekia skleisti pozityvų požiūrį į mūsų mokytojus. Finalinis renginys vyks VDU Švietimo akademijoje Kaune.

Siūlyti kandidatus ir balsuoti už mokytojus lrytas.lt rinkimuose galima iki vasario 22 dienos. Susumavus skaitytojų ir vertinimo komisijos balsus, aštuoni mokytojai bus apdovanoti kovo 1 dieną. Registruoti galite šiame puslapyje: „Lietuvos mokytojas 2023“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus