VDU rektorius prof. Juozas Augutis lankėsi P. Korėjoje

512

VDU rektorius prof. Juozas Augutis praėjusią savaitę lankėsi Pietų Korėjoje: dalyvavo aukščiausio lygio susitikime „World Alliance of Religions Peace“ (WARP), kurio metu vyko ir V-asis Baltijos ir Juodosios jūrų forumas, apsilankė Korėjos universitete ir susitiko su „Samsung“ vadovais įmonės būstinėje Seule, kur aptarė bendradarbiavimo galimybes.

„Ši šalis skiria didelį dėmesį mokslo kokybei – EBPO duomenimis, Pietų Korėja yra viena iš lyderių pasaulyje pagal moksliniams tyrimams ir plėtrai skirtą BVP dalį. Ji taip pat užima 1-ą vietą pasaulyje pagal aukštąjį išsilavinimą turinčių 25–34 m. amžiaus žmonių skaičių (jie sudaro 70 proc.). Visi supranta, kad investicijos mokslui yra būtinos tiek ekonominei, tiek socialinei, kultūrinei gerovei valstybėje kurti“, – pasakoja VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

P. Korėjoje rektorius dalyvavo „Pasaulinio religijų taikos aljanso“ (WARP) susitikime kartu su daugiau nei 800 lyderių iš įvairių pasaulio šalių. Susitikimo tema šiemet buvo „Bendradarbiavimas taikos vystymui: taikos bendruomenės kūrimas pasitelkiant deklaraciją dėl taikos ir karo nutraukimo (DCPW)“. Prieš penkerius metus, palaikydamas taikos vystymo ir žmogaus teisių siekius, VDU suteikė garbės daktaro vardą P. Korėjos diplomatui, tuometiniam Jungtinių Tautų generaliniam sekretoriui Ban Ki-Moonui.

Šiame aukščiausio lygio vadovų susitikime įvyko ir V-asis Baltijos ir Juodosios jūrų forumas, kurio metu buvo aptartas ir švietimo vaidmuo taikos stiprinimui. Renginio metu rektorius susitiko su prestižinių universitetų ir organizacijų atstovais, aptarė bendradarbiavimo, paremto pagarba ir pasitikėjimu, formų paiešką. Tarptautinis II-asis Baltijos ir Juodosios jūrų forumas, kuriame dalyvavo ir diskusijai apie Europos ateitį kvietė istoriniai lyderiai, buvę Rytų ir Vidurio Europos valstybių vadovai, vyko Vytauto Didžiojo universitete 2017 m.

Rektorius J. Augutis taip pat apsilankė ir Korėjos universitete, su kuriuo šią vasarą VDU pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Korėjos universitetas yra lyderiaujantis ne tik savo šalyje, bet ir patenka tarp 100 geriausiųjų pasaulyje. Su universiteto prezidentu Jaeho Yeom buvo aptartos galimos jungtinės studijų programos ir konkretūs bendradarbiavimo veiksmai.

P. Korėjoje įvyko susitikimas ir su vienos didžiausių pasaulyje elektronikos įmonės „Samsung“ vadovais jos būstinėje Seule. Rektorius J. Augutis su technologijų gigantės vadovais aptarė galimą bendradarbiavimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.