VDU prof. R. Jasiulevičienė: „Turėjau galimybę vertinti, pervertinti, suprasti“

2021

Sausio 16 dieną VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Politologijos katedros profesorė Regina Jasiulevičienė šventė jubiliejų. Svarbios sukakties proga jubiliatei uždavėme keletą klausimų.

Jubiliejus – proga apmąstyti nueitą kelią ir susidėlioti ateities tikslus. Ar galėtumėte išskirti, kokie dalykai buvo ir yra svarbiausi Jūsų gyvenime? 

Gal todėl, kad prigimtimi esu intravertė, svarbiausi dalykai buvo ir lieka keletas artimų draugų ir draugių. Su jais bendraudama formavausi kaip asmenybė, taigi ir dabar jie lieka pačiu svarbiausiu energijos šaltiniu. Ir neabejotinai abu mano sūnūs, kurių buvimas padėjo ir padeda suprasti visas gyvenimo spalvas.

„Gimiau nei per anksti, nei per vėlai, gimiau pačiu laiku“, – dainavo legendinė grupė „Vairas“. Ar džiaugiatės, kad gimėte kaip tik tuo, o ne kitu laiku? Kokios patirties, išgyvenimų nė už ką nenorėtumėte atsisakyti?

Džiaugiuosi, kad teko gyventi dviejų politinių režimų sąlygomis – totalitarinio ir demokratinio. Savo akimis mačiau, kaip vyksta politinės transformacijos, keičiasi visuomenė, turėjau galimybę vertinti, pervertinti, suprasti. Manau, kad „verčiantis“ politikos mokslais tokia autentiška patirtis yra tiesiog neįkainojama.

Ko norėtumėte palinkėti politologijos mokslo subtilybes pasiryžusiems krimsti moksleiviams, studentams?

Visi socialiniai mokslai yra beprotiškai fantastiškai įdomūs. Politikos mokslai įdomūs tuo, kad jie analizuoja tokį subtilų visuomenės gyvenimo dalyką, kaip valdžios/galios santykiai. Linkėdama pačios geriausios kloties, nuoširdžiai pavydžiu tų informacijos sklaidos galimybių, kurias jauni kolegos turi ir siūlau stebėti, gilintis, analizuoti ir neskubėti komentuoti.

Sveikiname gerbiamą profesorę!

Jubiliatę kalbino Laura Barzdaitienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.