VDU prof. L. Šinkūnaitei siūloma skirti Kauno mokslo premiją

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Menų fakulteto profesorei Laimai Šinkūnaitei siūloma teikti vieną iš dviejų Kauno mokslo premijų. Mokslininkei premija būtų įteikta už nuopelnus humanitarinių ir socialinių mokslų srityje bei ilgamečius menotyrinius Kauno sakralinio paveldo tyrimus.

Prof. Laima Šinkūnaitė – Lietuvos menotyrininkė, meno istorikė. 2009 m. VDU Senatas jai suteikė profesorės vardą (2008 m. buvo parengtas ir paskelbtas tyrimas „Dvasingumo meninė raiška Lietuvos katalikų bažnyčių baroko dailėje“).

Pagrindiniai profesorės moksliniai interesai: bažnytinės dailės paveldas, Lietuvos senosios ir XX a. dailės istorija, muziejininkystė, Lietuvos kultūros paveldas, XVII amžius: Europos ir Lietuvos meno istorija.

Jei šiam siūlymui pritars miesto taryba, kiekvienas iš mokslininkų gaus po 5 tūkst. eurų. Kauno mokslo premija buvo įsteigta prieš penkerius metus.