VDU pristatė proginę monetą ir albumą-dovaną

5286

Balandžio 23 d. universitete vyko spaudos konferencija, kurios metu pristatyta VDU atkūrimo 25-erių metų sukakčiai skirta proginė moneta bei tai pačiai progai dedikuotas VDU albumas-dovana. Kolekcinę (proginę) 50 litų sidabrinę monetą į apyvartą išleido Lietuvos bankas.

„Nors mūsų universitetas jaunas, tačiau turi brandžias tradicijas ir jas tęsia. Gimęs pirmosios Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės pavasarį, jis tarnavo Lietuvos švietimui, mokslui ir kultūrai, o atsikūrusio universiteto išskirtinumas – gebėjimas kitaip organizuoti studijas, mokslo tyrimus, universiteto gyvenimą“, – monetos pristatymo renginyje sakė VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka.

„Žodžiai „Artes liberales“ („laisvieji menai“), iškalti universiteto atkūrimui skirtoje monetoje, būtent ir atspindi rektoriaus paminėtą universiteto gebėjimą studijas organizuoti kitaip – pagal klasikinio universiteto principus, siekiant ugdyti jaunų žmonių kritinį mąstymą ir formuoti laisvą požiūrį“, – teigė prof. Raimondas Kuodis, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas.

Vytauto Didžiojo universitetas atgimė 1989 m. ir tęsia dar 1922 m. įkurto Lietuvos universiteto tradicijas. Nuo pat atkūrimo VDU vadovaujasi atvirumo, dialogo ir tolerancijos vertybėmis, remiasi Vakarų universitetų patirtimi. Tai viena liberaliausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, kurioje skleidžiasi laisva kūrybinė mintis, orientuojamasi į studijų bei mokslo kokybę, kuriami sėkmingi tarptautiniai ryšiai.

VDU atkūrimo 25-mečiui skirtos sidabro monetos reverse dailininkas Rolandas Rimkūnas užrašą „Artes liberales“ meniškai įrėmina atverstos knygos ir išskleisto žemės gaublio fragmentų fone; briaunoje iškaldinta „Universitas Vytauti Magni“. Monetos gipsinį modelį išliejo Giedrius Paulauskis, o kartu su moneta išleidžiamo lankstinuko tekstą parašė prof. Jonas Vaičenonis.

Monetas kaldino UAB Lietuvos monetų kalykla. Tiražas – 3 000 vienetų. Monetų nuo jų išleidimo dienos galima įsigyti Lietuvos banko kasose Vilniuje (Totorių g. 2/8 ir Žirmūnų g. 151) ir Kaune (Maironio g. 25). Vienos kaina (su PVM) su reprezentacine dėžute – 150 litų, be reprezentacinės dėžutės – 130 litai. Taip pat priimami išankstiniai užsakymai.

VDU albumas, kuris taip pat buvo pristatytas spaudos konferencijos metu – tai solidi dovana tiems, kuriuos vertiname, gerbiame ir didžiuojamės. Albumą sudaro 12 kūrybinių tekstų, įkvėptų laisvųjų menų universiteto vertybių (laisvės, laimės, pagarbos, tarptautiškumo, kalbų, dvasios ekologijos, kūrybos ir kt.). Tekstus, kurie pateikti lietuviškai ir angliškai, papildo nuotraukos ir buvusių bei esamų studentų mintys. Nuotraukose įamžintos sustabdytos žmonių bendravimo, Kauno, universiteto gyvenimo akimirkos.

Albume taip pat palikta tuščios vietos pačioms geriausioms kiekvieno mintims ar idėjoms. Tai dovana, turinti praktiškąją pusę, ji bus naudojama ir matoma kasdien, o ne užmiršta lentynoje.

Albumą dovanosime svarbiausiems ir garbiausiems universiteto svečiams.

Atkūrimo 25-metį švenčiantis VDU visus mokslo metus organizuoja šiai progai skirtą ciklą „25 valandos. VDU miesto gatvėse“ – tarptautinius, kultūrinius, ne tik akademikams, bet ir visai visuomenei aktualius renginius.

Kviečiame žiūrėti Luko Motiejūno (l.motiejunas@vkt.vdu.lt) videoreportažą ir Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.