Kauno akademinį veidą praturtino naujos VDU erdvės

4766

Kauno akademinį ir architektūrinį veidą keičia naujovės – rugsėjo 12 d. VDU surengė dviejų naujų, modernių akademinių erdvių pristatymus. 10 val. iškilmingai įkasta simbolinė kapsulė būsimo studijų ir mokslo centro pastato vietoje V. Putvinskio gatvėje, o 11 val. Jonavos gatvėje oficialiai pristatytas jau veikiantis renovuotas, šiuolaikiškas Socialinių mokslų ir Teisės fakultetų pastatas.

Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenei skirtas naujas erdves sutiko ir sveikinimais dalinosi ne tik VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka, bet ir LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, architektė Gražina Janulytė-Bernotienė, VDU kapelionas Algirdas Akelaitis ir kiti.

Simbolinė kapsulė buvo įkasta būsimo daugiafunkcio studijų ir mokslo centro pastato (V. Putvinskio g. 23) vietoje kartu su laišku ateities kartoms. „Lai universiteto siekiai visaip turtinti ir gražinti urbanistinį Kauno veidą taps įkvėpimu ateities kartoms – regėti pasaulį plačiau ir giliau, mintimis ir darbais pralenkti gyvenamą laikmetį, kurti modernios valstybės ateitį čia ir dabar“, – rašoma laiške.

Pastate, kurio statybas planuojama pabaigti per metus, vyks ne tik įvairi studijų ir mokslo veikla, bet ir įsikurs Pasaulio lietuvių akademija bei Baltijos šalių doktorantūros mokykla.

VDU rektorius prof. Z. Lydeka ir pastatą projektavusi architektė G. Janulytė-Bernotienė atkreipė dėmesį, kad būsimasis centras palaikys ekologišką, gamtai draugišką universiteto filosofiją „Mąstyk žaliai“, kartu derėdamas ir prie aplink vyraujančios architektūros. „Mūsų vizija yra su Žaliakalnio gyvenamųjų kvartalų terasomis ir fasadais čia sudaryti tokią žalią vidinę oazę“, – paaiškino architektė.

Vėliau iškilmės persikėlė į Jonavos gatvę, kur buvo atidarytas naujasis VDU Socialinių mokslų ir Teisės fakultetų pastatas. Čia akademinė bendruomenė ir svečiai sutiko naujiems mokslo metams jau paruoštą modernią erdvę, mini-universitetinį miestelį (angl. campus), kuris skirtas ne tik akademinėms reikmėms, bet ir studentiškų organizacijų veiklai, meno ir laisvalaikio renginiams.

„Socialinių mokslų fakulteto dekanas manęs paklausė, kokie specialistai labiausiai reikalingi Lietuvai. Atsakymas paprastas – mums Lietuvoje reikalingas išsilavinęs žmogus. Studentams siūlyčiau įgyti kuo daugiau žinių – tai turtas, kuris nedyla, leidžia eiti sėkmės keliu ir įveikti kliūtis. O jei žinių pritrūksite, visada galėsite grįžti į alma mater“, – savo kalboje mokslo siekiančiam jaunimui sakė LR Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

„Būkite šių namų šeimininkais – namai yra gražūs tiek, kiek prie jų kiekvienas prisideda“, – fakultetų atstovams palinkėjo universiteto rektorius prof. Z. Lydeka. Jis taip pat atkreipė dėmesį, jog rengiant pastatą siekta jį pritaikyti studentams su negalia, palengvinti susisiekimą.

Atsinaujinančiu miesto ir universiteto veidu džiaugėsi ir Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas. „Miela matyti, kad universitetas atsinaujino. Tai bendras rūpestis – kad ir stiebtųsi universitetas, ir augtų akademinis miestas“, – sakė meras.

VDU fakultetų namais tapęs pastatas iškilo tarpukariu, 1938 m. Dalis jo išsaugojo tarpukario architektūros bruožus. Rekonstruojant pastatą universiteto reikmėms buvo išsaugoti autentiški jo elementai, pripažinti turintys kultūros vertybių požymių.

Kviečiame žiūrėti Luko Motiejūno (l.motiejunas@vkt.vdu.lt) videoreportažą ir Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažus.

VDU daugiafunkcio studijų ir mokslo centro simbolinės kapsulės įkasimo ceremonija

VDU Socialinių mokslų ir Teisės fakultetų naujų patalpų atidarymasSiekiant palengvinti susisiekimą su naujuoju pastatu Jonavos gatvėje, Vytauto Didžiojo universitetas su Kauno miesto savivaldybe suderino patogesnius viešojo transporto tvarkaraščius. 20-asis autobusų maršrutas buvo prailgintas nuo V. Krėvės pr. iki Partizanų g., taip leidžiant „Taikos“ ir „Karo“ bendrabučių gyventojams tiesiogiai pasiekti Socialinių mokslų ir Teisės fakultetus, Senamiestį ir VDU Kauno botanikos sodą.

52-asis maršrutinių taksi maršrutas palankus „Baltijos“ bendrabučio gyventojams – jis važiuoja gana intensyviu grafiku ir pasiekia rūmus Jonavos gatvėje.

„Planuojama, kad nuo rugsėjo vidurio šis maršrutas bus vienas iš pirmųjų, kuriuo važiuos naujo tipo mikroautobusai, pritaikyti negalią turintiems studentams“, – atskleidė VDU Studentų reikalų tarnybos direktorius Mantas Simanavičius.

Universitetas taip pat prisideda prie projekto „Socialinis taksi“, kuris spalio mėnesį turėtų atvykti ir į Kauną – tai paslauga, padedanti organizuoti judėjimo negalią turinčių žmonių keliones į darbą, ligoninę, universitetą, kiną, teatrą ar kitas vietas.

Kauno miesto savivaldybė šiuo metu vykdo kapitalinę Jonavos gatvės rekonstrukciją, kurioje numatoma įrengti reguliuojamą sankryžą, leisiančią neįgaliesiems lengviau kirsti važiuojamąją dalį, taip pat pritaikyti šaligatviai bei stotelės paviljonai judėjimo negalią turintiems asmenims, akliesiems bei silpnaregiams.

Atkūrimo 25-metį šiemet pažymėjęs Vytauto Didžiojo universitetas dar gegužės pabaigoje iškilmingai atsinaujino – tuomet Senamiestyje buvo atidarytas naujas Menų fakulteto pastatas (Muitinės g. 7), skirtas ne tik studijoms, tyrimams, bet ir įvairioms viešoms, meninėms veikloms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.