VDU pradeda bendradarbiavimą su bendrove „Hegelmann Transporte“

1234

Paskutinio 2017 m. VDU rektorato posėdžio metu buvo pasirašyta sutartis ir pradėtas bendradarbiavimas su tarptautine krovinių pervežimo bei logistikos bendrove „Hegelmann Transporte“. Ši sutartis itin svarbi ir naudinga VDU studentams, kuriems bus suteikiamos galimybės nemokamai mokytis kalbų  VDU Užsienio kalbų institute ir vykdyti praktiką įmonėje. „Hegelmann Transporte“ finansuos dešimties VDU studentų (arba laisvų klausytojų vokiečių k. studijose) vokiečių kalbos mokymąsi (B1-C1 lygmenyje) universitete ir turintiems šios kalbos kompetenciją suteiks galimybę atlikti praktiką įmonėje individualiai arba tarpdalykinėse (vadybos, tiksliųjų mokslų, vokiečių kalbos filologijos ir kt. specialybių) grupėse.

„Įmonių grupės pavadinime esantis žodis „Hegelmann“ yra įmonės įkūrėjų šeimos pavardė – tai simbolinis kokybės ženklas. „Hegelmann Transporte“ veikia jau 20 metų, daugelyje Europos šalių, turime kelių tūkstančių vilkikų parką. Šiuo metu esame antra pagal dydį krovinių pervežimo ir logistikos bendrovė Lietuvoje, – įmonę pristatė UAB „Hegelmann Transporte“ finansų direktorius Vytis Arlauskas. – Su universitetais aktyviai bendradarbiauti pradėjome praėjusiais metais, nes svarbu ne tik gebėti generuoti pajamas ir pelną, bet ir sėkmingai investuoti. Kaip vieną svarbiausių investicijų mano atstovaujamoje įmonėje matome švietimą ir studentus. Mūsų Lietuvoje veikiančiuose Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos ir Šiaulių padaliniuose yra naudojama daugiau nei 10 skirtingų užsienio kalbų, todėl šis bendradarbiavimas su VDU Užsienio kalbų institutu itin aktualus mūsų tarptautinei įmonei“.

Pasak Studijų prorektoriaus, VDU Užsienio kalbų institutas rengia itin aukštas kalbines kompetencijas turinčius studentus bei savo srities specialistus, todėl universitetas gali ne tik ugdyti būsimus „Hegelmann Transporte“ darbuotojus, bet ir jau dirbantiems padėti pagerinti norimus įgūdžius.

„Universitetui tenka džiugi atsakomybė pradėti bendradarbiavimą su tokio masto vokiečių kapitalo įmone, turinčia dešimtis padalinių visoje Europoje. Lietuvoje ji sukūrė apie 700 darbo vietų, toliau plečiasi Kauno regione, kur vyksta naujo logistikos centro statybos“, – kalbėjo VDU Studijų prorektorius doc. dr. Kęstutis Šidlauskas. Toliau vystydamas aukštojo mokslo ir verslo bendradarbiavimą, VDU šia sutartimi įsipareigoja teikti informaciją įmonei apie vokiečių kalbą pasirinkusius studentus, dalyvauti „Hegelmann Transporte“ projektuose bei organizuoti bendrus renginius, iniciatyvas, susijusias su vokiečių kalba ir kultūra, vokiško kapitalo vystymu šalyje ir kt.

Kaip teigia VDU Užsienio kalbų instituto direktorė doc. dr. Vilma Bijeikienė, kalbų mokėjimas suteikia ne tik daugiau galimybių veikti darbo rinkoje, bet ir kuria palankias sąlygas jai plėstis, o kaip pavyzdys tam yra užsienio kapitalo įmonių darbo vietų kūrimas Lietuvoje arba tarptautinių kultūrinių projektų plėtra bei diplomatinė veikla. „Kai yra daugiakalbystės kompetenciją turinčių specialistų, atsiranda palankios sąlygos į rinką ateiti ir užsienio įmonėms, kurioms jau specialiai nereikės „užsiauginti“ darbuotojų, o tai kuria tiesioginę pridėtinę vertę šalies ekonomikai“, – analizuoja docentė.

UAB „Hegelmann Transporte“ – tarptautinė krovinių pervežimo bei logistikos bendrovė, Lietuvoje veikianti nuo 2004 metų. Įmonė yra įsikūrusi Kaune, taip pat turi filialus Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Šiuo metu UAB „Hegelmann Transporte“ komandoje yra apie 700 darbuotojų, kurie nuolat kelia savo kvalifikaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.