VDU – pirmoji Kauno istorijos olimpiada (papildyta)

2013 m. kovo 16 d., šeštadienį, VDU vyks Kauno istorijos olimpiada, kurioje kviečiami dalyvauti laikinosios sostinės bendrojo lavinimo mokyklų 5–12 klasių moksleiviai, besidomintys Kauno miesto ir regiono istorija. Dalyvių registracija pratęsiama iki vasario 25 d.

Rengiama olimpiada – pirmasis lokalinės istorijos konkursas mokiniams, kurį organizuoja Lietuvos aukštoji mokykla. Tikimasi, kad renginys reikšmingai prisidės prie Kauno istorijos žinių populiarinimo bei suvienys mokslininkų ir mokyklų bendruomenes.

Olimpiada siekiama skleisti mokslinių kaunistikos tyrimų rezultatus visuomenėje, stiprinti Vytauto Didžiojo universiteto ir bendrojo lavinimo mokyklų ryšius, prisidėti prie humanitariniams ir socialiniams mokslams gabių moksleivių ugdymo ir skatinimo.

Atsižvelgiant į gripo epidemiją Kauno mieste ir mokyklų bendruomenių prašymus, VDU Kauno istorijos centras pratęsia registraciją į Kauno istorijos olimpiadą iki 2013 m. vasario 25 d., pirmadienio.

Įvertinę faktą, kad olimpiada susilaukė nemenko populiarumo, organizatoriai iki trijų padidino mokinių, kuriuos kiekvienoje amžiaus grupėje deleguoja mokyklos, skaičių. Jau užsiregistravusios mokyklos gali papildomai registruoti moksleivius į kiekvieną amžiaus grupę.

Olimpiadą organizuoja VDU Kauno istorijos centras. Vytauto Didžiojo universitetas jau nuo 1997 m. aktyviai prisideda prie kaunistikos tyrimų: iki šiol įvyko šešiolika Kauno istorijos konferencijų, išleista dvylika mokslinio tęstinio leidinio „Kauno istorijos metraštis“ tomų, pirmoji akademinės „Kauno istorijos“ dalis. Nuo šių metų Kauno istorijos centras savo veiklą plečia į kaunistikos žinių sklaidą įtraukdamas miesto mokyklas.

Olimpiados partneriai: Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune, Kauno apskrities viešoji biblioteka. Pagrindiniai rėmėjai – Kauno Tauro „Lions“ klubas, leidyklos „Ugda“, „Šviesa“, „Baltos lankos“ bei „Versus Aureus“.

Registracijos forma

Renginio plakatas

Informacinis leidinys mokytojams ir moksleiviams

Kauno istorijos centras