VDU – pirmą kartą THE reitinge: 311-as pasaulyje pagal tarptautiškumą

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pirmą kartą pateko į žurnalo „Times Higher Education” (THE) pasaulinį universitetų reitingą – didžiausią pasaulyje universitetų reitingą, kuriame iš viso kasmet įvertinama per 1,5 tūkst. geriausių planetos aukštųjų mokyklų. Tarptautinės perspektyvos kategorijoje VDU skirta aukšta 311 vieta pasaulyje, įvertinus universiteto pasiekimus tarptautiškumo srityje.

THE reitinge universitetai vertinami pagal trylika kriterijų, sugrupuotų į penkias kategorijas: dėstymas (mokymosi aplinka), moksliniai tyrimai (apimtis, pajamos ir reputacija), citavimas (mokslo įtaka), tarptautinė perspektyva (darbuotojai, studentai ir tyrimai) ir industrijos pajamos (žinių perdavimas).

Tarptautinės perspektyvos kategorijoje VDU surinko net 68,7 taškus ir užėmė 311 vietą – šis įvertinimas ženkliai viršija pasaulinį vidurkį (42,3 taškai). Dėstymo srityje VDU surinko 15,6 taškų, tyrimų – 12,1, citavimo – 10. Industrijos pajamų kategorijoje universitetui skirti 33,5 taškai.

Šiemet „Times Higher Education“ pasaulinis universitetų reitingas buvo oficialiai pristatytas THE pasauliniame akademiniame susitikime („THE World Academic Summit“), kuris šįkart buvo skirtas pandemijos sukeltiems iššūkiams aptarti. Kasmet skelbiamas THE reitingas siekia suteikti patį išsamiausią ir geriausiai subalansuotą universitetų palyginimą, kuriuo gali pasitikėti studentai, akademikai, universitetų vadovai, viešo ir privataus sektoriaus atstovai.

Bendrame pasauliniame THE reitinge VDU užėmė 1001+ vietą, surinkęs 17,3 taškų. Pirmosios trys vietos pasauliniame reitinge atiteko Oksfordo, Stenfordo ir Harvardo universitetams.

Tarp keturių Lietuvos universitetų, patekusių į reitingą, VDU teko trečia vieta. Pirmose dviejose vietose – Vilniaus (VU) ir Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) universitetai, kurie bendrame reitinge užėmė 801–1000 vietą, surinkę atitinkamai 26,6 ir 25,1 taškus. Ketvirtoje vietoje – Kauno technologijos universitetas (KTU), užėmęs 1001+ vietą ir surinkęs 14,7 taškų.